Skip to main content
"העיתונאי נחום ברנע זוכר אותי מהצילום הזה של יוסי אלוני שפורסם לפני ..."

הפנטזיות הסודיות של נחום ברנע

08 ינואר 2011

העיתונאי נחום ברנע זוכר אותי מהצילום הזה של יוסי אלוני שפורסם לפני חמש שנים "בבגד גוף שחור, צמוד, חושפני, שנועד להבליט". וכמי שהצטלמה בכוונה כ"אובייקט מיני בוטה". בטורו השבוע ברנע משתמש בצילום הזה כפי שנחקק בזכרונו המשובש ובפנטזיות שלו - להוכיח שנשים אשמות בכך שהן אובייקט מיני ולכן מזמינות אונס, ומאשים את קורבנותיו של קצב במה שקרה להן. אם אשה רגילה בת 45 בבגדי ספורט היא אובייקט מיני בוטה בשביל ברנע, מה לא אובייקט מיני? אשה עם רעלה? דווקא משום שברנע עיתונאי חשוב - מסריו המעוותים, האשמת הקורבנות, השוביניזם הפרימיטיבי שלו – מחייבים מענה. והוא מקבל אותו. 

 
 
תחת הכותרת "יש להן כוח" מעלה ברנע זכרון עמום שיש לו מהפריימריס במפלגת העבודה, אלה שקדמו לבחירות 2006. הוא מספר על מועמדת אחת שצולמה על שפת הים "בבגד גוף שחור, צמוד, חושפני, שנועד להבליט את מה שביקשה להבליט". ברנע גם מגניב עלבון שוביניסטי קטן למועמדת האנונימית, ששמה לא נזכר: "לא בדיוק בר רפאלי" הוא מציין בטרוניה, "אבל בהחלט חריג".  
כיוון שמעטים הם קוראיו של ברנע שיעלו על דעתם שהצטלמתי בבגד גוף שחור וחושפני שנועד להבליט, על אף שפע הפרטים המעידים כי בי מדובר, אעשה שירות לקוראים ואגלה: הוא מתכוון אלי.  
אני מזמינה אתכם למסע קצר בעקבות הזיכרון של ברנע, ומשם אל עמדותיו ואל כתיבתו העיתונאית. בואו נתחיל בצילום עצמו, שצלם מעריב יוסי אלוני העמיד לרשותי באדיבותו: 
 
 ברנע כבר סיפר לכם מה ראה בתמונה. אגיד לכם מה אני רואה. אכן, לא בר רפאלי, אודה בהשלמה. סתם אשה בת 45, אמא לילדים, רצה על חוף ים, עם מכנסי ספורט מעט מהוהים, חולצת טריקו רגילה ארוכת שרוולים משוק הכרמל, סגורה ובלי שום מחשוף. נעלי ספורט, גרביים די עבים.  
 
בגד גוף? שחור? צמוד? חושפני? נועד להבליט? את מה בדיוק? אני תוהה מהו אותו "איבר בולט" ש"ביקשתי להבליט", שהטריד את מנוחתו של ברנע עד כדי כך שבמשך חמש שנים הוא לא הצליח להיפטר מהזיכרון המטריד, ששב ומכה בו.
 
יתכן שהרגליים הגלויות הסעירו את ברנע, אלא שנראה לי שרוב הנשים והגברים היוצאים לריצה על החוף, עושים זאת במכנסיים קצרים. יתכן שהוא סבור כי על פוליטיקאים ומתמודדים בפריימריז להתהלך בלבוש רשמי גם כשהם על שפת הים? כנראה שלא, כי אם נשלוף דוגמא אקראית, לא מזמן התפרסם בעיתונו של ברנע ידיעות אחרונות, צילום של ידידי, שר הרווחה בוז'י הרצוג, על חופו של אותו ים תיכון. במכנסיים קצרים, ועם חולצה עוד פחות צנועה מזו שלי – היא היתה קצרת שרוולים וראו לו את הידיים – ושם לא נרשמה מחאה של ברנע. 
 
 
מה בראש של ברנע עושה את הצילום הזה אובייקט מיני?
בהמשך הטור, תוקף ברנע את הנשים על אחריותן האישית להצגתן כאובייקט מיני וכקורבנות אונס, תוך שהוא נותן את הצילום שלי כעדות מרשיעה לכך. אבל קודם לכן נשאלת השאלה, מדוע בכלל החליט ברנע שהצילום מציג אותי כאובייקט מיני? מה עושה את הצילום הזה מיני? האם גם בוז'י, בלוקיישן זהה ובלבוש זהה הוא אובייקט מיני? מדוע אינו חושד בו או בעשרות פוליטיקאים אחרים שצולמו במכנסיים קצרים תוך ג'וגינג, שאירגן לעצמו "צילום חושפני" כדי להפוך עצמו לאובייקט מיני? 
 
ברנע ממשיך: "למרבה השמחה, המועמדת נבחרה, ועשתה מאז לא מעט רעש וצלצולים. היום, אני משער, היא יכולה להרשות לעצמה להצטלם בלבוש מלא".
 
ברנע, איך נאמר, לא חש כלפי חיבה יתירה, וזו זכותו. אבל "היום היא יכולה להרשות לעצמה להצטלם בלבוש מלא"? הרי זר לו יקרא זאת יהיה בטוח שמדובר בכוכבנית פורנו שמינה ברלוסקוני לממשלתו, אשר אחרי שנים של התערטלות פומבית בכדי להתפרסם היא מרשה לעצמה סוף סוף לזרוק על עצמה איזה בגד.  
 
שנים ארוכות, עד שבחרתי בפוליטיקה, עסקתי במקצוע זהה לשלו, ובמעמד מקצועי ומידת חשיפה בלתי מבוטלים (בלבוש מלא). כשעברתי לפוליטיקה, כתב ברנע שמעשה הבגידה של אלחנן טננבאום מתגמד נוכח המעבר שלי מהעיתונות אל הפוליטיקה. כך במקור, לא פחות. מה שמעיד, חוץ מהאובססיביות והשיגעון שבמשפט המופרך הזה, גם על כך שאפילו ברנע ייחס חשיבות עמוקה ביותר למקצועי הקודם. אין חקר למעמקים השוביניסטיים שמהם הצליח  המשפט "היום היא יכולה להרשות לעצמה להצטלם בלבוש מלא" להגיח לאוויר העולם. 
בהמשך מספר ברנע על טור שכתבה השבוע, בהארץ, מרב מיכאלי, על לקחי פרשת קצב. ברנע גם מחניף למיכאלי נמרצות, תוך קריצה לקוראים, כמו אומר "תראו איך אני מפרגן לפמיניסטית אחרת. הידד, נאור אני". במאמרה, כותב ברנע, מביעה מיכאלי משאלת לב: שיפסיקו אחת ולתמיד להתייחס לנשים כאל אובייקט מיני.  
משאלת הלב המוצדקת של מיכאלי, מתברר, הציפה אצל ברנע את זכרונו המודחק של אותו צילום מלפני חמש שנים ושיחררה ממנו תיאור חריף במיוחד, גס ומקומם: "מיד נזכרתי בתצלום ההוא. תהיתי, מי אשם בכך שהפוליטיקאית הוצגה בו באופן כל כך בוטה כאובייקט מיני. (שימו לב, ההאשמה מחריפה: באופן כל כך בוטה כאובייקט מיני, לא פחות) האם הצלם שהשכים עם בוקר? האם העיתון שפרסם? האם אני, הקורא, בראש שלי?" 
 
כן נחום, כן, זה אתה, בראש שלך, אלוהים ישמור, שרואה בי "אובייקט מיני בוטה" בצילום הכל כך רגיל של יוסי אלוני. 
 
 
ראיון מלטף עם קצב 
זה אותו ראש ששלח אותך לקצב לראיין אותו ראיון אמפתי, רגיש ומלטף. זה אותו ראש שגרם לך לשבת כדג שעות רצופות במופע האימים של קצב בבית הנשיא ולא לעמוד על זכותך להשחיל אפילו שאלה קטנה במה שכונה "מסיבת עיתונאים". זה אותו ראש שגורם לך להזדקף כמו בובת נחום תקום ולהתייצב אוטומטית לימינם של עברייני מין, ובלבד כמובן שהם ידועים ומפורסמים. להיות להם לפה, לעמעם את חומרת מעשיהם, להציג בתמימות מעושה "שאלות" שלא נועדו אלא להכפיש ולהחליש את קורבנותיהם. להזדהות עם החזק והמתעמר ולהתייחס אליו ברכות, בלי לעשות ולו שמץ של ניסיון עיתונאי לשמוע את גרסת הקורבן.  
 
גם מובילי השחיתות השלטונית, ובראשם אהוד אולמרט, זכו לחומת ההגנה שלך. אבל כשזה מגיע לנפגעות תקיפה מינית, שהן קורבן הפשיעה היחיד שעליו להוכיח שלא הוא האשם, האחריות הרובצת על כתפיך נעשית כבדה הרבה יותר. כי בסופו של הטקסט הכל כך מעוות שלך, אתה גם מגיע בשתי הפסקאות האחרונות למה שרצית לומר מלכתחילה, שהרי הצילום שלי היה רק העוגן לביסוס התיזה האפלה שלך, לפיה  נשים אשמות בכך שהן קורבנות תקיפה מינית. אתה מקבל בלית ברירה את פסק הדין במשפט קצב, אבל מסרב להציץ במראה שפסק הדין הזה מציב מול התנהגותך, ואתה פשוט "לא מבין" וחוזר ואומר ש"אי אפשר להבין" איך הגיעו הקורבנות למצבן. התנהגותן "אינה מפוענחת" בעיניך. וזה אחרי פסק דין צלול וחד משמעי של בית המשפט, שקבע פה אחד שהנשים הן קורבנות, שהוא מאמין לחלוטין לעדויות שלהן, ושקצב השתמש בכוחו ובמעמדו על מנת לתקוף אותן.  
 
בלי שמץ של בושה, באותה לשון פתלתלה של צעד קדימה שניים אחורה עד להטלת האשמה כולה על הקורבן, אתה מעז לנזוף בהן, בקורבנות. לך נחום, לך תקרא ספרות מקצועית, לך דבר עם נפגעות. ארגן לך מפגש במרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית. למד מעט על הסבל הנורא. על עמדת הנחיתות, הפחד, השבי, שעברייני מין סדרתיים כמו קצב מזהים במיומנות מצמררת, במיוחד כשהם בעמדות כוח. על כך ששמונים אחוזים מהקורבנות מכירים את תוקפיהם היטב, ובדרך כלל נתונים למרותו. בין אם זה מפקד, ממונה בעבודה, קרוב משפחה, מדריך או נשיא. ברור כי אינך חש כלפיהן ולו שמץ של אמפתיה, אבל אתה מרחיק לכת וגוער בהן.  שהרי יש להן "רצון משלהן" ו"כוח", ו"השאלה אם נשים נתפסות כאובייקט מיני תלויה גם בהן, לא רק בגברים סביבן", כך אתה כותב. 
 
כבר הבהרת לכולנו שמבחינתך, גם רגליים של אשה רגילה, לא צעירה, לא בר רפאלי, לא מחייכת, לבושה בפשטות, על שפת הים, נתפסות כאובייקט מיני מתריס ועליה לשאת באחריות לתוצאות של הטרדה או אונס. ונשאלת השאלה, אם התמונה הזאת היא אובייקט מיני, מה לא נחשב בעיניך אובייקט מיני. האם תבוא על סיפוקך אם  נתלבש כפי שנשים באיראן מתלבשות? ומה נעשה שגם באיראן, שם נשים מכוסות מכף רגלן ועד קודקודן ורק עיניהן מציצות, הן נתפסות כאובייקט מיני ונאנסות בשיעורים דומים לאלה שבמערב. 
 
אני מאמינה בהמלצתו של קוהלת "אל תענה כסיל כאיוולתו פן תשווה לו גם אתה" (משלי כו' ד'). אלא שאתה אינך כסיל כלל וכלל. אתה עיתונאי מתוחכם, מוערך ומכובד, חתן פרס ישראל, ואתה מיטיב כתוב. גם כשציטטתי כאן מדבריך התפעלתי מהמילים שלך, שאפילו סימני הפיסוק שביניהן נכתבים באומנות. השפעתך על אנשים רבה, ולכן כשאתה נושא בכנפי מילותיך היפות ומעמדך הרם מסרים כל כך מסוכנים, כל כך שוביניסטיים, כל כך מזיקים ונוראים לקורבנות, כל כך משבשי ומבלבלי תודעה, כל כך פרימיטיביים ונושנים – אין ברירה אלא להתחיל להשיב עליהן, על המילים האלה.  
 
--
 
> סיקור המאמר של שלי בכלי התקשורת השונים:
 
> תגובות למאמר בבלוגים ברשת:
 

בילי מוסקונה לרמן , nrgמעריב

"...אילולא היה זה נחום ברנע, עיתונאי מהשורה הראשונה עם פרס ישראל על המדף, היה אפשר לגחך על רמת הטיפשות של המאמר שכתב בשישי האחרון ולדפדף במהירות קדימה לעמוד הבא. ברנע הוא עיתונאי משפיע. דעותיו מתכתבות ומייצגות קו מחשבה גברי שאופייני לדור של גברים ישראלים מבוגרים המסרבים להיפרד מנטייתם לראות בנשים אובייקטים מיניים לפני הכל. לכן, במקום לגחך ולדפדף, נעצור רגע כדי להציץ שוב בדפוסי המחשבה המעוותים האלה, שיכולים לעמוד בבסיס התנהגותם של מטרידים מינית למיניהם." לבלוג המלא

--

דבורית שרגל, וולווט אנדרגראונד

"... בגלל שאני משתדלת לעקוף את חוצה ישראל, Aka ברנע, החמצתי את הפדיחה הגדולה שלו בשבת האחרונה עם התמונה של שלי יחימוביץ'' הרצה על החוף, בבגדים שאינם צנועים לטעמו הפוריטני של חביב הקהל, שאולי זומם לעבור לכיכר השבת... התשובה מעולה, מצוינת ומפילה לקרשים את הפובליציסט מספר אחת, שלא מעד בפליטת קולמוס טיפשית, אלא במשהו הרבה יותר חמור: שנאה ובוז לנשים." לבלוג המלא

 --

 

גבי גזית, רדיו ללא הפסקה 103FM

"...כמי שצפה בתמונה אני חייב להודות שדמיונו של ברנע הרקיע שחקים. יחימוביץ', גם במכנסונים, היא ממש לא אנג'לינה ג'ולי ובטח גם לא רוצה להיות. מכנסי הריצה המהוהים שלה הם אפילו לא בשולי מחלקת הפרובוקציה וברנע באמת נסחף, כמו שקורה לו יותר מדי בזמן האחרון, וחבל.... אבל השעשוע מתחיל בבלוג של יחימוביץ' שבו היא רוצחת את חתן פרס ישראל לעיתונות. האמת שמגיע לו מלא חופנים... " לבלוג המלא

--

 

עו"ד יוסי דר, הפקטור המשפטי 

"חתן פרס ישראל (להלן: חפ"י) נחום ברנע קובע במאמרו מיום שישי האחרון כי "הלקח מהפרשה (פרשת קצב) לא יכול להיות שנשים הן תמיד מסכנות, חסרות ישע, מופקרות לגורלן. יש להן רצון משלהן. יש להן כוח". ספק אם חפ"י ברנע העלה בדעתו שהתובנה הזו תחזור אליו כבומרנג במהירות כזו, ותכה בו בעוצמה כפי שהיכתה. כי באותו מאמר ממש, כמה שורות יותר למעלה, ביצע ברנע בשלי יחימוביץ' מעשה מגונה, ובתגובה מהירה מצידה – חטף ממנה בעיטה הגונה הישר באזור המפשעה. ועכשיו נחום ברנע שוכב מקופל ונאנק מכאבים כמו שחקן כדורגל חסר מזל שחטף כדור עונשין במקום ההוא...." לבלוג המלא

--

 

'פצקרשת', TheMarker Cafe

"...הסאבטקסט העולה מדברי ברנע קשה וחמור. אם מתחשבים במועד פרסום הטור, כמה ימים לאחר הרשעת נשיא המדינה לשעבר קצב באונס, התמונה משחירה עוד יותר: נשים הן אובייקט מיני, תמיד, בכל הזדמנות, ומשתמשות בכישורי הפיתוי שלהן להשגת כל מטרותיהן.

ואם זה הטון של אדם רהוט ואינטיליגנטי כברנע, שאת עבודתו העיתונאית עושה ללא דופי ומתוך חקירת האמת, למה כבר אפשר לצפות מגורמים אחרים בחברה הישראלית, שהשוביניזם נר לרגליה וההתבהמות הכללית הפכה זה מכבר לבון טון... מר ברנע היקר, עדיין לא מאוחר להתנצל." ואם ברצונך לעבור לפוליטיקה כי שם "נחתכים" העניינים, אז קום ועשה זאת. זה יכול להיות מעניין." לבלוג המלא

--

 

"אז תגידי, מה את לובשת?" OMG של הבלוגרית דורה:

"נראה שברנע, איש רציני, פשוט הפך בתמונה והפך בה במשך שנים עד ששם את האצבע על שורש הבעייתיות שבתמונה, ועד שמצא את העיתוי המדויק להעלות את הנושא — בעקבות ההכרעה במשפטו של משה קצב... כישורי הקטילה החובבניים שלי הם כלום לעומת מה שהמקצוענית הזו (שלי) יודעת להוציא מהמקלדת ביום טוב. היא כבר כתשה את ברנע באופן יסודי במאמר תגובה שפורסם אתמול באתר שלה. לכו תקראו. זה טקסט חזק. מישהו מעוניין במעט ברנע קצוץ עם פסטו? כי יש." לבלוג המלא

--

באתר "סלונה", טור של ד"ר נעמה כרמי מתוך הבלוג שלה "קרוא וכתוב"

"התצלום המקורי מלווה את הבלוג, והופך את "הפנטזיות הסודיות" של ברנע, כפי שכינתה אותן יחימוביץ – ללעג ולקלס. .. ברנע היה למשל ולשנינה; והאייטם התמוה שלו – לגול עצמי... ולווה בשלל דאחקות (חביבות, יש להודות) במדיה החברתית... מכוער ככל שיהיה, זהו קרב מאסף של מי שמתקשה לוותר על זכויות היתר שלו לנוכח ההבנה המחלחלת בו שהכללים השתנו...". לטור המלא

 

אונס - 64 כתבות נוספות
אלה לא סיגרים ושמפניה. זו עבריינות יומיומית. עזבו מתנות, חשבו על מגדל של 2500 שטרות של 200 שקל. הביטוי "הדג מסריח מהראש" מעולם לא היה חד כל כך: נתניהו מושחת ומשחית. זוהי קריאה לא אחרונה לשודדים: בואו לישראל ותשדדו אותנו חופשי. תקבלו על זה צ'ופרים....
שלי התראיינה לתכנית "שש עם" בערוצים 12-13, בהגשת עודד בן עמי, על רקע חשיפתה במסגרת דיון בראשותה בוועדה לביקורת המדינה את שמו של המתרגל באוניברסיטת תל אביב (אשר משה) שחשוד באונס עוזרת ההוראה בר לביא. מתוך דבריה (לצפייה): "בן עמי: מדוע החלטת לחשוף את...

תגובות

התקוה היא שתשימו לב לאמירותיו

התקוה היא שתשימו לב לאמירותיו של ברנע גם בנושאים אחרים, ההשתלחות שלו על כל נושא שאינו תואם את עמדותיו ממש מחרידה, להלן תגובתי על מאמרו חסר הרסן בנושא "יזכור" על הרב שלמה גורן זצ"ל:
פעם כמו היום העתונאים חיפשו דם
לתפוס אדם שעודנו בחיים ולהופכו ליעד חם
איך אמר איינשטיין "עתונאי קטן" איך תוכל לישן
הקידום שלך תלוי בכמה אנשים התעללת בנאדם (?)

היום מר ברנע עלה בדרגה
היום מר ברנע קפץ מדרגה
תפס הוא רב ראשי זצ"ל ברשת כדגה
וחבט בו, אני כאן המלך, אל דאגה

מדוע שתקת, שמאלן קטן, כשפרס קבל שעון
מדוע לא חסכת בשבט לשונך מול היושבים בציון
כולם יודעים את דעותיך על הדת והשומרון
למה אתה חושב עצמך לדעתן וגאון

במקום שתלך ותחפש במקורות
הרב שהתאמץ להכשיר ממזרים מקבל ממך מכות
תקרא קצת תנ"ך אולי יש דוגמאות
ויזכור אלוקים את נוח ויזכור ברית אבות

לפנות לעם ישראל לזכור את הנופלים
שים לב מה ההבדל בין בית ספר עם דת ובין חילונים
האם לא קראת, עתונאי קטן, מעט עתונים
איך מתנהגת קבוצה דתית ואיך חילונית במסע לפולין

אל תבטחו בבני אדם ואל תבטחו בנדיבים
אנו מעדיפים להיות בזכרונו של אלוקים
הזכרון הוא לא רק קדיש נהי ובכי תמרורים
וחברים תשתדלו לא להתרגש מפעולותיהם של מתייוונים

והמבין יבין

והמבין יבין

ברנע והמרצע

האם ייתכן שחתן פרס ישראל לעיתונות מחזיק במחשבו האישי אוסף כמו ד"ר א' מהצפון ?!

לא אהבתי את החיפזון לשים את ברנע כמייצג כל הגברים

משום מה, נשים תמיד ממהרות לקחת כל דוגמא שלילית ולאמר, "הנה כאלה הגברים". נדמה להן שהם מנצחות ככה בדעת הקהל.
המציאות כמובן היא שגברי העתיד שומעים, ומושפעים. וכך, בהפוך על הפוך, יוצרות הממהרות לפסול, את דור השובניסטים הבא.

נמאס

נמאס לי שגברים כה רבים חושבים שיש להם מה להגיד על נשים ועל גברים ככלל. הייתי אב חד-הורי שהיה לו אינסטינקט הורי יותר מפותח מזל"תי.
לא כל גבר שרואה אישה מיד מדמיין איתה את עצמו במיטה איתה. וגם כשיש לי פנטזיות, הדבר החשוב בעיניי הוא רצון הדדי, משיכה הדדית, זרימה הדדית. ברנע הוא בעניין הזה איש בר עם תנועה מגונה במקום שכל, לב והשילוב ביניהם.

אולי ברנע מפנטז שמישהו יתחיל איתו כשהוא עושה ג'וגינג. אם גבר היה אונס אותו אז, דיעותיו היו משתנות (במכנסיים)

במקום עבודה חובה על נשים וגברים להתלבש בצניעות

כדי למנוע גירוי, ואפשרות לכל אחת מן הצדדים לפעול שלא מן הראוי כתוצאה מפרשנות לא נכונה של הסימנים שצד אחד כביכול משדר.
ולא זה לא קשור אם אנחנו באירן או בתל אביב - קוד לבוש בעבודה הוא נושא שצריכים לתת עליו את הדעת !
אפילו בגרמניה נתנו פסיקה מחמירה לגבי מהם פרריטי הלבוש שאשה/גבר צריכים ללבו כדי שמקום העבודה לא יהפוך לבר חשפנות .

במבחן התוצאה

קראתי את התגובות שלעיל, ועל פניו נראה, שהתבטאותו של ברנע, בסופו של דבר - דווקא העלתה את המניה שלך, שלי.
וכן אוסיף, שהחל מ"גדוּלה" מסוימת ומעלה - אין צורך יותר להקפיד על זכות המילה האחרונה.

בברכה,
דן

אופס ציצי ועוד עם חולצה שקופה

אבל על זה ברנע לא מדבר...http://mnews.co.il/Uploads/article/6682//piz-barnea-big554.jpg

הצטרפי לליכוד!!!רק שם תשפיעי.

שלי,עצה לי אלייך.
המפלגה שלך מתפוררת.
כולם עוזבים שם כמו עכברים.
אין דין ואין דיין אין מויל ואין מנהיג.
בואי תפתיעי את העולם ואת העיתונות
בארץ והצטרפי לליכוד.שם תוכלי להשפיע.
שם תזכי לאהדת רוב העם.שם תוכלי להכות את
הטייקונים כפי שצריך לעשות.שם תתמכי בביבי ותמריצי
אותו לעשות(או לפחות להעיז)שלום.אל תהיי כמו יוסי שריד
ודומיו שנעלמו בקול ענות חלושה.זמנך וזמן מפלגתך דיי קצוב...
בואי תעשי מעשה והדהימי את כל העולם.רק טוב יצא מזה לעם ישראל.

הטרדה מכל סוג

לפני הכל - קצב התנהג בצורה מחפירה, נחום ברנע שגה כשהתייחס לתמונתה של שלי יחימוביץ. עם זאת, נדמה לי כי העיסוק בהטרדה מינית מוגזם. אילו היו הפמיניסטיות עוסקות בהטרדות אנושיות, דוגמה ההטרדה שבגינה התאבד נער לפני זמן קצר, דוגמת נהגים שמסתלקים מתאונה שגרמו מבלי לדאוג לקורבנותיהם - בנוסף לדיון הכובש כל ב"קורבנות" ה"הטרדה" הקרובה לליבן, הייתי שמחה יותר. ועוד הערה: הנער שהתאבד הוא קורבן, הילד שהופקר על הכביש הוא קורבן. אולי נמצא מונח אחר למי שהבוס שלה הזמין אותה למלון לאחר שחשף את איבריו וכוונותיו בפניה. גם אם נגרם לה סבל, וגם אם נסכים ללא היסוס שהבוס הוא אדם בלתי נסבל, האישה שהלכה אתו למלון אינה קורבן. אם לא הייתי חוששת מ"עליהום" שיעוררו דברי הייתי אומרת שגם לה יש חלק באירוע.

זה דיבה מה שהוא עשה

הוא הוציא עלייך דיבה בעיתון - אני לא מבין למה לא תבעת אותו על זה
הוא הרי תיאר תיאור שלך שלא נכון בכלל וגם הוסיף השמצות והכפשות לא נכונות בכלל - אני לא מבין למה את לא תבקשי ממנו לתת את הדין בבית המשפט על דבר כזה?

ועוד משהו שמעניין אותי הוא למה ידיעות מעסיקים כזה אדם פסיכי ככתב ? ככה הם רוצים שיראה העיתון שלהם ?

למזלך שלי, ברוב טפשות הברנע

למזלך שלי, ברוב טפשות הברנע והחשיכה בה הוא נמצא, לא השכיל הלה לשמור את דעותיו המזעזעות, אלא אף פרסם אותם קבל עם ועדה.
מעבר לתגובתך התקשורתית, החדה והמוחצת כלפי דברי איוולת וסילוף אלו, יש ברשותך כלי נוסף: תביעת לשון הרע. יש לתבוע אדם אשר מפרסם שקרים כאלו ברבים!

עד עכשיו לא הצלחתי

להבין במה מדובר.

כולללה תמונה רגילה.

דגלו של ברנע עירום.

מאז קריאת המאמר של ברנע, לא הפסקתי לנסות לנחש מי היא חברת כנסת המכהנת כיום, שדבריו של ברנע מיוחסים לה. הלכתי על שיטת האלימינציה. את, שלי, היית הראשונה שפסלתי כאפשרות, ועדיין, התיאור והכוונות לפי ברנע, היו מופרכים בעיניי ביחס לכל ח"כית מכהנת. לבסוף פסקתי: אין אחת כזו, הוא מדמיין. מסתבר שלא הלכתי רחוק. הייתי כל כך שקועה בשגרת היומיום העמוסה שלי מכדי לתת לסיפור שנשמע דמיוני לעלות על סדר יומי, לעקוב ולגלות סופסוף למי הוא התכוון, וכל כך מאושרת להתוודע לכך שהוא התכוון אלייך. כן כן, אלייך. כי את בדיוק האישה ה"נכונה" שאיתה אנשים כגון ברנע צריכים אך לא היו רוצים להתעסק (או ההיפך) כדי לקבל תשובה מוחצת ומענה הולם בשפה ובמרחב שבו הם מתנהלים. בלהט תשובתך, בניתוח החד ובו בזמן בפשטות שבה העברת את המסר, הורדת את דגלו של ברנע לחצי התורן ועוד, גילית לנו: דגלו של ברנע עירום.
הדגל של ברנע עירום. הוא ריק מתוכן. וריקנותו היא שהותירה מרחב לדמיונו המופרע.
אני שמחה שלמרות עצתו של קהלת, בחרת להשיב לברנע ואילו הלכת בעצתו של דוד אביו: "עם חסיד תתחסד, עם תמים תתמם, עם נבר תתברר ועם עיקש תתפתל".
אני גאה בך מאוד.

כל הכבוד גלית, יפה כתבת

כל הכבוד גלית,
יפה כתבת וממצה
אני גאה בך.

השבת לו כמה מנות אפיים (-:

לא יודעת מה קורה לברנע, אבל את טובה כתמיד.

שלי יחימוביץ/- את נהדרת!!!!

שלי יחימוביץ/- את נהדרת!!!!
הלוואי וירבו כמוך. את כותבת מעניין וחכם, בניגוד לטיפש ברנע, שכשרונו מסתכם בלשון רהוטה ודמיונות על גבול החזיונות. אמת אחת לא מצאתי בדבריו. הוא יכול לעבור לתסריטים, גם ככה הוא חי בסרט(די כחול?!)

אשמאי זקן ופנטזיונר

מר ברנע זקנתך מביישת אותך, העולם משתנה, לאט לאט, אנשים כמוך בעיתונות בצבא בפוליטיקה במשרדים, זקנים שאבד עליהם הקלח שעדין חושבים שלצבוט אישה בתחת זה נחמד, בעיקר לה, שלספר בדיחות סקסיסטיות זה קול, שאישה מקומה במטבח, שעדיף שהיא תשתוק, נמאסתם, שבו בבית ותמשיכו לראות סרטים כחולים שמאחורהם מתגלגלים מליונים על גבן של נשים אומללות ומנוצלות , הסתכלתי בתמונה, מה יש שם שהרים לך, מה יש שם שהזיז לך, זה בסדר אם זה גרם למקום בגופך להפוך קשיח, אבל למה להשתין מהמקפצה, עדיף לגמור במים, לא...אתה זקן, סובל משטיון מתקדם וטוב יעשו בידיעות אם יראו לך את הדלת, ככה תתפנה למחשבות הנלוזות שלך. אני לא קונה יותר את העיתון הזה, ומזמינה נשים לעשות כמוני

ברנע

שלי, נתת לו כבוד לו אין הוא ראוי בכך שהתייחסת אליו בעמוד שלם מלא ממנו.

דבריו פשוט אינם ראויים להתייחסות בכלל. דעותיו לא ישתנו ואיזכורו
עושה עמו חסד שלא מגיע לו.

גברים כאלה פשוט, יש למחוק מסדר היום.
עבורנו- הם אינם קיימים.

שלי אנחנו איתך

שלי אנחנו איתך לגמרי.

שקראתי את הדברים של ברנע הייתי המומה! לא ברור גם איך עיתון ידיעות אחרונות פירסם את המאמר, לא אמורים להיות עורכים בעיתון, שבודקים מה הכותבים שלהם מפרסמים?

פשוט חוצפה! נמאס כבר מהדור הזה של הקשישים שחושבים שמותר להם להתנהג בגסות כזו, ובטוחים שבגדים חשופים של נשים הם הזמנה לאונס. או לחילופין שנשים מזמינות הטרדה מינית?!?

פשוט נמאס! אנשים חשוכים- הרבה יותר גרועים מהחברה של ש"ס! כי אותם לפחות אנחנו מכירים ואין כאן הסוואות, ברנע פשוט איש חשוך במסווה של עיתונאי מודרני.

אני גם מאמינה שגדל כאן דור של צעירות, שישנה תוך תקופה מסויימת את פני הדברים! בנות אל תשתקו! ושלי כל הכבוד על הדברים.

שלי לוכדת החלומות :-)

שלי רעה!
מעריץ נלהב יצא מהארון,ואת נכשלת בהבנת המסר והשתלחת בו!
הייתה לאיש תמונה אידילית בראש, ואת ניפצת אותה לרסיסים.
(מה נעים יותר מלשכב לישון ולפנטז על נימפה מושכת...)
אחרי תגובתך הנמרצת, יש חשש שמר ברנע יפסיק לחלום עליך בלילות,
ומי יודע לאיזה מחוזות הזויים הוא עוד עלול להפנות עכשיו את האנרגיות שלו?

ברבו!

כל מילה בסלע. נכון, לעניין, ויצאתי גאה מאוד לאחר קריאת המאמר בפעם הראשונה וישר קראתי עוד פעם. צריך הרבה נשים כמו שלי, בכנסת ובכלל בעמדות השפעה בארץ. תודה שלי!

שלי, תודה רבה לך!

תודה על שניסחת בצורה כה מדויקת את מה שכולנו נאלצות לחוות על בסיס יומיומי.
כל אחת מאיתנו יודעת כמה רעה ההרגשה כשאת נאלצת לחוות מבטים והערות פוגעניות סתם כך, ביום רגיל באמצע הרחוב,מבלי שעשית דבר כדי לנסות ללכוד את תשומת ליבם של הגברים. כמה חלשה ופגיעה את מרגישה באותו רגע. לי זה קרה בפעם הראשונה בגיל 13 ומאז אי אפשר לספור את מספר הפעמים...לצערי הרב אני מאמינה שאחווה זאת עוד פעמים אינספור בחיי. הלוואי שאתבדה וששינוי אמיתי באמת יקרה, כך שיותר ויותר אנשים - נשים וגברים גם יחד - יגיעו להבנה שאין מקום ולגיטימציה להתנהגות שכזו.

מאמר מצויין ומדוייק

ורק להזכיר: גם מי שכן בוחרת ללכת בלבוש שחור צמוד וחושפני - איננה מזמינה אונס

"קול באשה ערוה" זה תרבות במיטבה לעומת הטמטום ד"רבנו" ברנע

גב' יחימוביץ' שלום,

חז"ל התחבטו כבר לפני 800 שנה בשאלות: האם איסור זה חל (או לא) רק לגבי קריאת שמע והאם הוא חל (או לא) רק על זימרת אישה.
לאור הגיגיו בני זמננו של מר ברנע זה נראה, יחסית לתקופות, כויכוח ממש נאור בענייני תרבות.
אני חותם על כל מילה בתגובתך להזיות של הפוסק החילוני, למעט החלק האחרון, המזכיר את מעלותיו. פשוט, הטמטום התהומי שבשימוש באותה תמונה להמחשת טיעוניו, מבטל כל שבח על העבר ואת הטיעונים עצמם.
הדברים הקרובים ביותר למין שהתמונה חוללה אצלי הם ההתרשמות שאת נראית בה 5-10 שנים פחות מהגיל שהצהרת עליו ושהיא בהחלט יכולה לשמש אייטם במסע הסברה למען העיסוק בספורט בשעות הפנאי.
בצעירותי יצא לי "להתחיל" עם בנות על חוף הים או בבריכה בגלל מה
שנחשף שם. עם ובלי "הצלחה".
אבל, גם היום, 30 שנה אחרי, עדיין לא מצאתי סיבה מספקת לאנוס או
אפילו להתנהג בגסות למישהי שלא "נכנעת" לחיזורים.
גם (ואצלי, בעיקר) אם היא בר רפאלי.
מה הסיכוי לשלול ממר ברנע את פרס ישראל ?

שלילת פרס ישראל מנחום ברנע

אין סיכוי לשלול מברנע את פרס ישראל. מי ישלול? בל נשכח שברנע שייך לדור "המזיינים בע"מ" - בין אם בפועל או בפנטזיה, כי הבפועל מזמן לא מתפקד. תחשבו על השגשוג הכלכלי של קליניקה און ודומיה, של משווקי הוויאגרה ודומיה. כל האימפוטנטים יעלצו וילוזו לגלגל על הנשים את האחריות לכל דבר. שם קבור הכלב. שם גם קבורים הכלבים הממונים על שלילת פרס ישראל. זה פרצופה של ישראל כיום. התערינו במרחב הרעלה של המזרח התיכון ואפילו פרס ישראל מתחיל להוות מסיכה שדומה לבעליה.

שלי יחימוביץ'

אין עוד להוסיף על כל שנאמר...וימותו הקנאים על רגלייך המהממות!!

"קול באשה ערוה" זה תרבות במיטבה לעומת הטמטום ד"רבנו" ברנע

גב' יחימוביץ' שלום,
חז"ל התחבטו כבר לפני 800 שנה בשאלות: האם איסור זה חל (או לא) רק לגבי קריאת שמע והאם הוא חל (או לא) רק על זימרת אישה.
לאור הגיגיו בני זמננו של מר ברנע זה זה נראה, יחסית לתקופות, ממש ויכוח בענייני תרבות.

פה שנועד לנשיקות

אני מזמינה את נחום ברנע, ירון לונדון ושאר המאשימים את הנשים כגורם העיקרי להטרדה מינית של גופן - לנסוע באוטובוס צפוף ולחוש לפתע גוף מזיע ומתנשף נצמד אליהם מאחורה, כשאין לך אפילו לאן לזוז. אני מזמינה אותם לשבת בהרצאה/קולנוע/אוטובוס – ולחוש בהדרגה איך שהיד / הרגל של השכן נצמדת בעקשנות לירכם. אני מזמינה אותם לעמוד אצל רופא אורטופד שבודק את חוליות עמוד השדרה שלהם מאחורה, ולהבין לפתע שההתנשפויות שלו אינן מהמאמץ הפיסי, אלא מההצמדות הפיסית לאורך כל גופם.
ואת? למה את שותקת?! למה את נותנת?!
את כל כך נבוכה. את כל כך חשה מושפלת ומחוללת. את כל כך מהססת, שמא את טועה, שמא את חושדת בכשרים, שברוב המקרים את שותקת, חוששת להפנות אלייך את תשומת הלב. מתביישת שבכלל ידעו שהיית קורבן, אובייקט, בובת גומי חסרת שם אצל אותם מנוולים שהותירו צלקות בנפשך.

נשיא או קצין, מנהל או שר שכופה את עצמו על נשים שניתנות למרותו הריהו כאב שמקיים יחסים עם בתו! הכבוד, השררה, המרות והפחד – משתקות אותן. רובן חוששות להתלונן מאותן הסיבות.
לבוש פרובוקטיבי, אומרים המאשימים? האם פה יפה "שמזמין לנשיקות" הוא באמת מותר לכל אדם?! האם חזה מזדקר בגאווה של אישה מותר במישוש לכל בר בי רב? האם ישבנו הסקסי של גבר מאפשר לנו הנשים ללטף אותו וסביבתו רק משום שהבחנו בכך ברחוב / בעבודה / בקולנוע?! האם ביקשנו מכם שתתלבשו בגלבייה כדי שלא תתעורר תאוותינו, רחמנא ליצלן?!

אם הלבוש הספורטיבי הסטנדרטי של שלי יחימוביץ עורר את דמיונו המשתולל של נחום ברנע, שהלביש אותה בפנטזיה שלו בבגד גוף שחור ומבליט – אין לי אלא להסיר את הכובע בפני ח"כ יחימוביץ, שגם אם איננה בר רפאלי, היא עדיין נתפסת בעיני גברים מסויימים כסכנה נשית מהלכת. או רצה...
דרך אגב, שלי. כל הכבוד על הרגליים!

יזכרו כל הנשיאים והמפקדים, הקצינים והמנהלים, שהשררה השלתה אותם להאמין שאישה היא חפץ – שכאשר היא אומרת "לא" שיעברו לדום! ו... ירגיעו. אחרת – יהא גורלם כגורלו של נשיא מדינת ישראל – מאגרא רמא לבירא עמיקתא. ממשכן הנשיא בירושלים לחדר פרטי במעשיהו. מכס הכבוד המרומם – לבית כיסא מצחין.

פה שנועד לנשיקות

אני מזמינה את נחום ברנע, ירון לונדון ושאר המאשימים את הנשים כגורם העיקרי להטרדה מינית של גופן - לנסוע באוטובוס צפוף ולחוש לפתע גוף מזיע ומתנשף נצמד אליהם מאחורה, כשאין לך אפילו לאן לזוז. אני מזמינה אותם לשבת בהרצאה/קולנוע/אוטובוס – ולחוש בהדרגה איך שהיד / הרגל של השכן נצמדת בעקשנות לירכם. אני מזמינה אותם לעמוד אצל רופא אורטופד שבודק את חוליות עמוד השדרה שלהם מאחורה, ולהבין לפתע שההתנשפויות שלו אינן מהמאמץ הפיסי, אלא מההצמדות הפיסית לאורך כל גופם.
ואת? למה את שותקת?! למה את נותנת?!
את כל כך נבוכה. את כל כך חשה מושפלת ומחוללת. את כל כך מהססת, שמא את טועה, שמא את חושדת בכשרים, שברוב המקרים את שותקת, חוששת להפנות אלייך את תשומת הלב. מתביישת שבכלל ידעו שהיית קורבן, אובייקט, בובת גומי חסרת שם אצל אותם מנוולים שהותירו צלקות בנפשך.

נשיא או קצין, מנהל או שר שכופה את עצמו על נשים שניתנות למרותו הריהו כאב שמקיים יחסים עם בתו! הכבוד, השררה, המרות והפחד – משתקות אותן. רובן חוששות להתלונן מאותן הסיבות.
לבוש פרובוקטיבי, אומרים המאשימים? האם פה יפה "שמזמין לנשיקות" הוא באמת מותר לכל אדם?! האם חזה מזדקר בגאווה של אישה מותר במישוש לכל בר בי רב? האם ישבנו הסקסי של גבר מאפשר לנו הנשים ללטף אותו וסביבתו רק משום שהבחנו בכך ברחוב / בעבודה / בקולנוע?! האם ביקשנו מכם שתתלבשו בגלבייה כדי שלא תתעורר תאוותינו, רחמנא ליצלן?!

אם הלבוש הספורטיבי הסטנדרטי של שלי יחימוביץ עורר את דמיונו המשתולל של נחום ברנע, שהלביש אותה בפנטזיה שלו בבגד גוף שחור ומבליט – אין לי אלא להסיר את הכובע בפני ח"כ יחימוביץ, שגם אם איננה בר רפאלי, היא עדיין נתפסת בעיני גברים מסויימים כסכנה נשית מהלכת. או רצה...
דרך אגב, שלי. כל הכבוד על הרגליים!

יזכרו כל הנשיאים והמפקדים, הקצינים והמנהלים, שהשררה השלתה אותם להאמין שאישה היא חפץ – שכאשר היא אומרת "לא" שיעברו לדום! ו... ירגיעו. אחרת – יהא גורלם כגורלו של נשיא מדינת ישראל – מאגרא רמא לבירא עמיקתא. ממשכן הנשיא בירושלים לחדר פרטי במעשיהו. מכס הכבוד המרומם – לבית כיסא מצחין.

איש קטן

זה מה שהוא - איש קטן שמיתחזה לפובליציסת

נהניתי עד שהגעתי לשם המאוס "בר רפאלי" ואז יצא לי כל החשק.

יש גבול עד כמה אפשר להיתקל בשם הבלתי נסבל הזה ששוטף כל חלקת מדיה טובה מבלי להקיא.

בשמחות.

אהבתי את הכתבה. גם לי נמאס

אהבתי את הכתבה.
גם לי נמאס מהאזכורים של בר רפאלי. די! הבן-אדם הכי לא פטריוט שיש!

אי שפיות זמנית של נחום ברנע

היי שלי
עד אתמול כאשר ראיתי את התוכנית שש עם עודד בן עמי הערכתי עד מאוד את העיתונאי נחום ברנע והוא נתפס בעיני כעיתונאי רציני וכאחד שעוסק בכתיבה אובייקטיבית , עיתונאי מסור שמחפש את האמת ולא עוסק ברכלנות מיותרת , אולם אתמול לאחר שצפיתי בכתבה על מה שהוא פירסם עליך פשוט הזדעזעתי ולרגע חשבתי שזו סתם מתיחה , לא הצלחתי להעלות בדעתי שום סיבה ואני עדיין לא מצליח לפרסום של הכתבה המחרידה הזו שנחום ברנע פירסם עליך למעט שהוא כנראה לוקה באי שפיות זמנית ולדאבוני הוא גורם לי לחשוב פעמיים כאשר אני אקרא את הכתבות שלו בעתיד ולהטיל ספק גדול באשר למה שעומד מאחורי פירסומיו , כמו כן חשוב לי מאוד לציין שאת היית מהעיתונאים המוערכים ביותר בעיני וכאשר עברת לפוליטיקה הין לי ספקות באשר למניעים שלך (מרבית הפולטיקאים נתפסים בעיני כמי שמחפשים את הכיסא והמעמד ולא מעבר לכך ) אולם אני חושב שהוכחת לי ולכלל העם שיש לך המון מה לתרום למדינה ואת בניגוד לאחרים לא חוששת להביע את עמדותיך ולעמוד מאחוריהן וכן גם לפעול על מנת ליישמם גם כאשר הדרך אינה כה קלה ורצופה היא מכשולים רבים ( כגון טייקוני הגז ) , לסיום אני מקווה מאוד שהעיתון ידיעות יתנער מדבריו של ברנע ויגנה אותם בכול תוקף , וכן אני רוצה לאחל לך המון הצלחה בהמשך דרכך ומקווה שתמשיכי בעשייה המבורכת שלך .
בברכה גולן .

סר חינו של ברנע

מסכימה עם דבריך, גולן, אם כי לא נראה לי, לאור קריאה לעומק את מאמרו של ברנע, שהתסמונת היא "אי שפיות זמנית" אלא צרות מוחין חשוכה שעד כה לא נחשפנו אליה. תודה לשלי על יושרה, חכמתה, צניעותה, מפעלותיה ומלחמותיה למען הציבור כולו.

ברנע מעולם לא היה עיתונאי בעיניי

ברנע לכל היותר נראה לי פובליציסט שמפרסם דעות שלדעתו עשויות להיות פופולאריות בעיני הבריות.
הכבוד שהמעמד מקנה לו העביר אותו על דעתו

נחום ברנע ושלי יחימוביץ'

סליחה על הצימוד בכותרת. ברנע מייצג את העיוות במדינה.
הייתי ממליצה לך לשוב ולהיות עיתונאית, כי יש לך כישרון כתיבה נהדר. בכנסת הכל רפש ושחיתות ולשנות הרבה בקונסטלציה הנוכחית אי אפשר.
סיפרתי באחת התגובות לאחד הפוסטים על קצב: יום אחד ב-2005 הלכתי לכנס במכון ון ליר שארגנה האקדמיה למדעים לרגל מאה שנה לתורת היחסות והשנה המופלאה של אינשטיין. הגוף הכי יוקרתי של ישראל. הגיעו חוקרים מכל העולם, פרופסורים וגם מפורסמים. ביום הראשון נכנסנו לאולם הכנס ובגלל שהכנס היה חשוב פתח אותו נשיא המדינה. בית הנשיא ממש צמוד למכון ון ליר כך שזה היה לו קל"ב. נפתחה הדלת וקצב נכנס עם שני שומרי ראש. איך שהוא נכנס כל הפרופסורים והחוקרים המפורסמים ונשיא האקדמיה הלאומית למדעים ונשיא האוניברסיטה העברית ישר קמו ועמדו. קצב עלה לפודיום כדי לדבר על אינשטיין. הוא מבין באינשטיין כמו חמור בסלט פירות. אבל באקדמיה רגילים לשטויות של מנהיגים. זה מילא וסולחים על זה. הוא גמר לדבר וירד, ואז הפרופסורים והמפורסמים והנשיא של האוניברסיטה והנשיא של האקדמיה למדעים, כולם קמו ועמדו לכבודו. וכולנו עמדנו והוא יצא. ולמעשה כל המכובדים האלה עמדו וכבדו אנס. הסיטואציה שלמעשה כולם השתחוו בפני אנס מזכירה לי מחזה של יוג'ין יונסקו או של סמואל בקט. במקום "מחכים לגודו", "מחכים לאנסי". ואני מרגישה שאני אכן חיה בתיאטרון אבסורד ומעוות כאן במדינה.

איזה שלדים אתה מחזיק בארון מר נחום ברנע

כל הכבוד לך שלי יחימוביץ' ברוכה תיהיי. אולי שווה לנבור גם קצת בעברו של ברנע וללמוד מהו בעצם רומז כיוון שאין אדם מדבר אלה מהירהורי ליבו. איזה שלדים הוא מחזיק בארון?תמהתני

כל הכבוד לך שלי יחימוביץ'

כל הכבוד לך שלי יחימוביץ' ברוכה תיהיי. אולי שווה לנבור גם קצת בעברו של ברנע וללמוד מהו בעצם רומז כיוון שאין אדם מדבר אלה מהירהורי ליבו. איזה שלדים הוא מחזיק בארון?תמהתני

תודה שלי, מזדהה עם כל

תודה שלי, מזדהה עם כל מילה.חיזקי ואימצי והממשיכי בפעילותך הצודקת למען החלשים.רק ראש מעוות יראה בתמונה התמימה הזו רמז מיני.ברנע לא רק שובינסט אלא גם גזען,זכורים לי מאמריו נגד העליה האתיופית והקוקזית.

את

אני בת 48 - מתעניינת בענייני המדינה , אוהבת את הארץ הזו - אך לא מעורבת.
אני מודה כי בשנים האחרונות מצב המדינה , החינוך, הערכים, הנוער הצבא - מדאיגים אותי, אך ככל שהמצב גרוע יותר - כך אני מנותקת יותר. מעין יאוש... מאיפה להתחיל? מה יעזור? הידיעה כי אלו בעמדת הכוח - הפוליטיקאים ובעלי השררה במוסדות השונים , הידיעה כי השחיתות נגעה בכל מקום - פשוט מוציאה את הרוח מהמפרשים.
שנים עוקבת אחר פועלך: התוכניות ברשת ב', הספרים שכתבת, בטלויזיה ובכנסת. יכולת הלמידה שלך והבקיאות שאת מגלה בכל נושא שאת מתבטאת עליו - מדהימים אותי כל פעם מחדש.
את השבת לי את התקווה שבכל זאת, אדם ישר יכול להשפיע. את נוגעת בכל נושא משמעותי , לא נרתעת מבעלי ההון, מתבטאת בביטחון ובתקיפות ועושה. לא רק מדברת אלא עובדת בחריצות וביסודיות ומזיזה הרים סנטימטר אחר סנטימטר.
עד כה,כמעט ולא הטרחתי את עצמי להגיב ולהיות מעורבת אך את נגעת בי.
מבקשת ממך להנהיג את המדינה. אני מבטיחה לפעול למענך ! תודה.

שלי אני ימני בדעותי המדיניות ואצביע עבורך בלי לחשוב פעמיים

אני סבור שאת דוגמא ומופת בכל הקשור בהשקפה חברתית, יושרה ואומץ לב. כל מה שיש לי לאחל לך זה רק שתמשיכי שתמשיכי שתמשיכי!

יישר כוח שלי

כל הכבוד שלי, מאמר תגובה רהוט וראוי. דרך אגב, זו תמונה יפה ושלווה, תמשיכי לשמור על כושר.

ברצוני להתייחס למה שרשמת בקשר לדבריו של נחום ברנע

להיות מואשם בהטרדה מינית זה יותר גרוע מלעבור אונס. כול גבר היה מעדיף שיאנסו אותו מאה פעם מאשר שפעם אחת הוא יואשם בהטרדה מינית. מהרגע שהגבר מואשם בהטרדה מינית כול דקה שעוברת זו דקה אחת של אונס, שהרי הוא מרגיש את כול מה שמרגישה הנאנסת – פחד זוועתי, השפלה זוועתית, תחושה שחייך נגמרו ונהרסו, סוף העולם, הכול מתמוטט מסביבך. אונס זה כאשר אדם אחד מתעלל בך במשך חמש דקות כי הוא חולה נפש ולא יכול לשלוט בדחפיו. להיות מואשם בהטרדה מינית זה כאשר כול העולם מתעלל בך במשך כול החיים מתוך רוע, שנאה וכוונה רעה. לעבור התעללות והשפה על ידי כול העולם זה הרבה יותר נוראי מלעבור התעללות והשפלה על ידי אדם אחד. התעללות שנמשכת כול החיים זה הרבה יותר נוראי מהתעללות שנמשכת חמש דקות. התעללות שנעשית מתוך רוע ושנאה וכוונה רעה זה הרבה יותר נוראי מהתעללות שנעשית מתוך בעיה נפשית או חוסר שליטה עצמית. מאונס אפשר להתאושש כי האונס נגמר באיזשהו שלב ומיד אחרי זה כולם אוהבים, עוזרים ותומכים בנאנסת. אבל אי אפשר להתאושש אחרי שהואשמת בעבירה מינית כי ההתעללות אף פעם לא תגמר ואף אחד לא יאהב אותך או יעזור לך או יתמוך בך.
אפילו רוצח שישב 20 שנה בכלא והשתחרר מקבל יחס הרבה יותר טוב מהחברה מאשר גבר שהואשם בעבירה מינית. אפילו לרוצחים החברה מוכנה לסלוח ולתת הזדמנות שניה. אבל להיות פושע מין בישראל זה כמו להיות יהודי בגרמניה לפני 70 שנה – כולם שונאים אותך, מנדים אותך, מחרימים אותך, רודפים אותך, מתרחקים ממך, מאחלים לך רק מוות. אתה נחשב לאויב העם, אויב המדינה, אויב האנושות וצריך להשמיד אותך. הגבר מאבד את החברים שלו, את המשפחה שלו, את השם שלו, את הקריירה שלו, את העתיד שלו, את מקומו בחברה, את כול מה שהוא חי למענו ובנה במשך עשרות שנים.
תארו לכם שאישה הטרידה מינית גבר ובתור עונש הוא אנס אותה, דקר אותה או הרס את חייה בכול דרך אחרת. האם הייתם מצדיקים אותו? לא. הייתה אומרים שהיא הקורבן והוא הפושע – למרות שהיא התחילה ועשתה משהו לא בסדר והוא רק כביכול ניסה להעניש אותה. כנ"ל כשאישה מתלוננת על הטרדה. היא פשוט משמידה את הגבר. גם אם מבחינה חוקית היא הקורבן והוא הפושע, מבחינה מוסרית זה בדיוק להפך. אין קשר בין חוק וצדק. מטרת החוק היא לכפות סדר חברתי על האזרחים, ותו לו. בגרמניה זה היה סדר נאצי, בברה"מ זה היה סדר קומוניסטי ובישראל זה סדר פמיניסטי. בגרמניה כשגרמני היה מציל יהודי מבחינה חוקית הוא היה נחשב לפושע ודימו היה מוות ואילו מבחינה מוסרית הוא הרי צדיק אומות העולם. אישה שמתלוננת על הטרדה מינית, אולי נחשבת לקורבן מבחינת חוקית, אבל מבחינה מוסרית היא מבצעת פשע זוועתי.
במקום לדבר על הטרדה, עדיף לדבר על עלילות. גם מפני שעלילה זה הרבה יותר זוועתי מהטרדה, גם מפני שעלילה זה חוקי והטרדה זה לא חוקי, גם מפני שאין מודעות לעלילות אבל יש יותר מדי שטיפות מוח על הטרדה מינית.
עולם כמנהגו נוהג. יש את הצדק הפופוליסטי שכולם מדברים עליו ויש את הצדק האמיתי שאסור לדבר עליו. הפמיניזם הפך את התקשורת לכלי פרופגנדה והסתה נגד גברים ואת מערכת המשפט הוא הפך ממערכת צדק לארגון פשע. הפמיניזם הרס את הדמוקרטיה הישראלית, הרס את הציונות, הרס את הערכים, את הצניעות, את התמימות וכול חלקה טובה במדינה. הנאציזם הנחית מכה אנושה על העם היהודי, אבל הפמיניזם חיסל אותנו סופית, לפחות מבחינה רוחנית-נפשית-מוסרית.

הטרדה מינית זו מילה מטומטמת שהפמיניסטיות המציאו על מנת להטיל טרור ופחד בקרב הגברים, על מנת להרוס את האהבה, הרומנטיקה והזוגיות ועל מנת לחרחר שנאה ומלחמה בין המינים. שהרי ללא שנאה ומלחמה בין המינים אין לאידיאולוגיה השטנית הזאת שום סיבה להתקיים. במקום לעודד נשים לגלות חמלה ולסלוח מקרים של הטרדה מינית אמיתית, הפמיניסטיות מעודדות נשים להתלונן אפילו כשאין שום הטרדה מינית בכלל – כי מטרת הפמיניזם היא להשמיד כמה שיותר גברים, ותו לא. הפמיניזם זה התגלמות השוביניזם, זה שיא השוביניזם, זו האידיאולוגיה והתנועה השוביניסטית היחידה בעולם ובהיסטוריה. גברים מעולם לא הקדישו את כול חייהם לשנאת נשים, רדיפת נשים, מלחמה נגד נשים, חקיקה אנטי-נשית, אידיאולוגיה אנטי-נשית, תנועה אנטי-נשית, התעסקות אובססיבית בנשים. וזה בדיוק מה שהפמיניסטיות עושות.

הטרדה מינית זו מילה חסרת הגדרה, חסרת משמעות ומנותקת לגמרי מהמציאות. הדבר היחידי שנוראי בהטרדה מינית זו המילה "הטרדה מינית" עצמה. במציאות אין שום דבר נוראי בנגיעה קטנה, אבל כשאומרים הטרדה מינית אז מיד לכולם נדמה שקרתה טרגדיה לאומית. במציאות לנגיעה קטנה אין שום משמעות מוסרית או פלילית - נגיעה קטנה לא יכולה להפוך אדם טוב לרשע ואדם חף מפשע לפושע, אבל כשאומרים על מישהו שהוא הטריד מינית אז לכולם נדמה שהוא פושע רשע ומרושע.
אם לא היינו מסתכלים על העולם דרך עיניים פליליות ומשפטיות, אם לא היינו מסתכלים על העולם דרך הגדרות, מונחים, כינויים ודעות קדומות, אם היינו מסתכלים על העולם דרך עיניים אנושיות, אם היינו קוראים לדברים בשמם, אם היינו קוראים לצביטה בטוסיק "צביטה בטוסיק" במקום "הטרדה מינית" אז היינו מבינים שמדובר בשטויות. יש הבדל בין לעשות טעות לבין לעשות מעשה רע, ויש הבדל בין לעשות מעשה רע לבין לבצע פשע. הטרדה מינית זה לא פשע וזה לא מעשה רע, לכול היותר אפשר להגיד שזו טעות.
כול בן אדם יודע באופן טבעי להבדיל בין מעשים טובים ורעים, כול אדם יודע באופן טבעי שהוא יכול להתלונן במשטרה אם מישהו פגע בו, וכול אדם יודע באופן טבעי לקחת את הדברים בפרופורציה הנכונה. אבל ברגע ששוטפים לאנשים את המוח השכל שלהם נדפק והם מאבדים כול תחושת פרופורציה. נשים התלוננו על הטרדה מינית עוד לפני שהיה חוק כזה, מבלי שמישהו יסביר להן שהן יכולות או צריכות להתלונן. חוקקנו חוק נגד הטרדה מינית? יופי. אבל למה צריך לשטוף לכולם את המוח על הטרדה מינית בכול בית ספר, בכול אוניברסיטה, בצבא, בכול מקום עבודה ובתקשורת 24 שעות ביממה, כאילו שזה היה החוק היחידי במדינה, כאילו שמדובר בעבירה הכי חשובה בעולם.
שטיפת המוח הזאת דפקה לאנשים את השכל וגרמה להם לחשוב שהטרדה מינית זה משהו זוועתי. אפילו המכות השכונתיות יותר נוראיות ואף אחד לא עושה מזה סיפור. מכות יכולים לגרום נזק, נגיעה קטנה לא. מכות נעשים מתוך רוע ושנאה, נגיעה קטנה לא. מכות לא נגמרים כשמבקשים מהבריון להפסיק, הטרדה נגמרת תוך שנייה או ברגע שהמטריד התבקש להפסיק. אף אחד לא עושה סיפור גדול ממכה ואנשים יודעים לקחת את זה בפרופורציה כי לא עשו לנו על זה שטיפות מוח.
אדם שמרגיש חרדה מפני משהו, מבין באופן מודע ושכלי שהפחד שלו לא מוצדק ולא הגיוני אבל הוא בכול זאת פוחד, כי הרגש הזה נובע מהתת-מודע ולאף אחד אין שליטה על התת-מודע שלו. כנ"ל על הטרדה. אחרי כול כך הרבה שטיפות מוח על הטרדה מינית, המילה הזאת שקעה עמוק בתוך התת-מודע וברגע שאנחנו שומעים את המילה המטומטמת הזאת ליבנו קופץ ומתעוררים בנו אסוציאציות וקונוטציות נורא שליליות. ברגע שמדביקים למישהו את התווית "הטריד מינית" מבחינתנו הבן אדם הזה הוא השטן, לא בגלל שהוא עשה משהו נוראי אלא רק בגלל המילה "הטרדה מינית".

ברברת

אלעד היקר, תחזיק את ידיך בכיס - ולא תהיה הטרדה, לא מינית ולא בטוסיק. רק תאר לעצמך שבעקבות הבדיחה הילדותית, של הפעוטה העירונית שבאה לקיבוץ וראתה לראשונה ילדים קטנים, בנים, בלי תחתונים כשכולם הלכו לשבת על הסיר, ואמרה להוריה: ראיתי שלילד יש טוסיק עם ידית. בבגרותה היא תתפוס בידית לכל גבר עם טוסיק. אתה הגבר. איך תרגיש? חמלה? תוצר של שטיפת מוח? אז תשמור בכיס או בקירבתו גם את ה"ידית" שלך, כדי שאף ספורטאית לא תנער את כולך באמצעות הידית. יש היום בנות שמתמחות בקרב מגע. הכל מתוך כוונה טובה, ספורטיבית כזאת.

זה תגובה נוראית. אתה אדם נוראי כי בך טיפת רגישות

לפי דבריך אינך בקי בהבנה הכלכך פשוטה שלכל אדם גופו ופרטיותו ושאין לאף אחד את הזכות להושיט יד ולגעת כי חשקה נפשו לעשות כך. ובעניין הטיעון חסר הטעם וההקשר שלך לנשים מטרידות - זה נוראי, משפיל ומעוות באותה המידה בה ייעשה דבר כזה מצד גבר כלפי אישה. אני מקווה שלעולם לא אפגוש בך ברחוב רק מתוך החשש שאולי ייראה לך לגיטימי לצבוט לי את הטוסיק בעודנו ממתינים לאוטובוס. במקרה ותחשוק בליטוף על טוסיק שעבורך יהיה אקראי, או אז, תפגוש גם בכוח ידי הזועמת.

אתה דוחה. אל תחלוק את מחשבותיך שלא תחת המעטה האנונימי שהרשת מאפשרת אחרת לא יישאר אף אחד סביבך בחייך הפרטיים ואתה תהיה מוקצה בדיוק כמו אותו פושע שיש ביכולתו להרוס חיים של אדם.

הגוף של אשה הוא רכושה, ולכן

הגוף של אשה הוא רכושה, ולכן אם מישהו פוגע בה, גם אם מדובר בצביטה בטוסיק, זכותה להתלונן.
בדיוק כמו שזכותך להתלונן אם מישהו פוגע ברכוש שלך, כמו לדוגמה, אם צבטו לך כמה שקלים מתוך הארנק.

אבל לשיטתך, גוף האשה הוא אמנם רכוש שמותר לצבוט ולגעת בו בלי לבקש רשות, רק שהיא לא צריכה להתלונן כי זה יפגע בך.

מה להגיד, אם אתה לא יכול לשאת בעונש, אל תבצע את הפשע.
עם כל הכבוד להשוואות שלך, גברים כמעט שלא נאנסים, אלא נשים, ועל ידי גברים.
רובן הגדול של נפגעות מינית כלל לא מתלוננות, בעיקר בגלל המסכת הארוכה שהן צריכות לעבור שפעמים רבות מושוות בעצמה לאונס ופגיעה חוזרת (ולהזכירך, הן הקורבן). ושלא כמו שאתה חושב, ההשלכות הנפשיות של אונס הן כבירות והן נשארות לכל החיים, לא משנה כמה תמיכה ואהבה מקבלת הנפגעת.

הסטטיסטיקה אומרת שאחת ל-3 נשים הוטרדה מינית וההערכות הן כי למעשה הרבה יותר נפגעו, אך נשים חוששות להתלונן. הרבה יותר נשים נפגעו מהטרדה והתעללות מינית מאשר, אנשים שנפגעו מהבריון השכונתי.

הפמיניסטיות לא המציאו את ההטרדה המינית, רק עשו את זה יותר לגטימי להתלונן עליה.
אבל אתה רוצה להחזיר אותנו אחורה ו"לעודד נשים לגלות חמלה ולסלוח מקרים של הטרדה מינית אמיתית".
איכשהו, לדבריך, המושג הטרדה מינית שמטיל טרור ופחד על גברים, הרבה יותר חמור מההטרדה עצמה ומה שהיא עושה לנשים.
האם אתה באמת חושב שגבר שרוצה להתחיל עם אשה מפחד יותר מאשה שהולכת בחושך ברחוב וחוששת שהגבר שהולך מאחריה עלול לאנוס אותה?

בוא אני אפשט לך, צביטה בישבן היא לא רומנטית, והערה סקסיסטית לא תגרום לאף אישה להתאהב בגבר.
לא להטריד זה ממש קל, אף פעם אל תיגע באשה בלי לבקש את רשותה, אל תרמוז רמיזות מיניות ואל תעיר הערות על הגוף שלה.

אם אתה רוצה להתחיל עם אשה, אתה יכול לשאול אותה אם היא תרצה לצאת איתך ולכבד את התשובה שלה.
אתה גם יכול פשוט לשוחח איתה על נושאים שונים שמעניינים אותך כמו למשל פוליטיקה, כלכלה וכו'. זאת דרך מצויינת להראות מי אתה באמת מבפנים, ולתת לאשה הזדמנות לחשוב אם אתה אדם שאיתו היא תרצה להיות.

הקנאה בוערת בעצמות כולם כולל מר ברנע שמתיימר להיות "כותב הדור"

לאשה הנהדרת בעשור האחרון ובכלל
שלי יקירה,את הוכחת לכולם נשים וגברים שאפשר גם אחרת. העמידה האיתנה שלך עושה טוב לציבור האזרחים חסר בישע. את דוגמא,סמל ומופת
העשייה שלך,המלחמות שאת עושה למען הציבור בכל תחום ותחום עם אמת ברורה ונחרצת נותנת לנו הציבור כוח. בדרכך,גילית לכולם התפקיד האמיתי של ח"כ.
ולמר ברנע, הכתבות שלך הפסיקו לעניין. אתה נבוך לאור העובדה שמולך ומול גברים רבים אחרים עומדת אשה מבריקה,חכמה,שנונה ובעלת מוסר שלא מוכר במחוזותינו. תבין דבר מרכזי אחד -שלי יחימוביץ תהיה ראש ממשלה!
לא יועילו ההשמצות חסרות השחר כנגד שלי. לא מתוך הכנסת ולא מחוצה לה. אף אחד לא מסוגל להתמודד ולעמוד מול מוחה השנון ויושרה האישי.
ימותו הקנאים שרק מחפשים איך לדרוך על אחרים ולא מסוגלים לפרגן ובכלל לבצע את תפקידם הציבורי נאמנה

וואלה צודקת !!!!!

וואלה צודקת !!!!!

שלי את חיבת להבין

כשנראים כמו ברנע קשה מאוד שלא לראות בכל דבר שזז אוביקט מיני. אין כמוך שלי וחבל. אני תומך בכך ב 100%.

פרסום תגובה חדשה