Skip to main content
" שלי אוהבת קוטג' אבל לא מתלהבת ממחאת הקוטג'   אני ממש אוהבת ..."

קוטג'

17 יוני 2011

שלי אוהבת קוטג' אבל לא מתלהבת ממחאת הקוטג'

 

אני ממש אוהבת קוטג'. 5% של תנובה, אגב, ובמקרה הזה ממש לא אכפת לי לנקוב בשם של מוצר. בעיקר כי זה באמת מוצר, ולא "מותג". מוצר אמיתי, טעים, ותיק, בר קיימא, שכל כולו מיוצר בארץ ומפרנס בכבוד שרשרת מזון ענפה של עובדים, חקלאים ותעשיינים.

מ"מחאת הקוטג"  אני פחות מתלהבת, וסליחה על חוסר האופנתיות.  לא פעם כתבתי כאן כמה חבל שמחאה ציבורית נרשמת כמעט אך ורק כשפוגעים בנו כצרכנים, וכמעט אף פעם לא כמפגני סולידריות עם עובדים, למשל. כי הרי מה אנחנו יותר, אנשים עובדים, או צרכנים? ברור שאנשים עובדים. איפה הציבור נפגע יותר, בכושר ההשתכרות שלו או בכושר הקניינות שלו? ברור שבכושר ההשתכרות. הרי אנחנו עובדים הרבה יותר שעות ביממה משאנחנו קונים, וממילא אם לא נתפרנס בכבוד לא נוכל לקנות כלום. ההווייה שלנו כמפרנסים ומתפרנסים, קודמת אפוא פי כמה להוויה שלנו כצרכנים.

יותר מזה: לעיתים קרובות הוזלה חדה של מוצר פוגעת קשות בשרשרת ארוכה של מפרנסים. עוף בשקל עולה ביוקר לחקלאים, וגם לעובדים המנוצלים ברשת השווק שמוכרת את העוף הזה בזול על חשבונם. ספר בשקל עולה ביוקר לסופרים, למגיהים, לעורכים, לדפסים ולעובדים בחנויות הספרים. ביקור רופא בית ב-25 שקלים למבוטחי הביטוחים המשלימים, עולה ביוקר לרופאים שמשתכרים שכר מבזה תמורת ההשתרכות מבית לבית, והרשימה עוד ארוכה.

בהתמקדות במחיר הזול, נרשם אפוא יתרון זמני מדומה לציבור כצרכן, תוך פגיעה קשה ובלתי הפיכה בציבור כיצרן. לא מסובך, נכון?

אבל בעיקר מטרידה אותי ההתעסקות השטחית בקוטג' שמסתפקת אך ורק ברובד הנראה הנראה לעין: גביע הקוטג'.

חלק מאוד משמעותי מעליית מחירי המזון בכלל, ומזה של הקוטג' בפרט, נובע מהמס על הדלקים שרוב חברי הכנסת הצביעו בעדו בועדת הכספים, בלי להתעמק, בלשון המעטה, במשמעות ההעלאה הזאת.  זה קרה באוקטובר 2010, ועבר באופן חרישי ביותר. רק אחרי שהציבור התעצבן (בגלל עליית מחירי הדלק לרכב ממונע) נזכרו כמה ח"כים שלפני רגע הצביעו בעד, לפתוח במחאה מתוקשרת נגד ההחלטה של עצמם. אני כמובן הצבעתי נגד וגם הסברתי למה: קודם כל כי מיסים עקיפים זה רע ולא שוויוני (בניגוד למיסים ישירים, כמו מס הכנסה, שהם צודקים ויחסיים להכנסה). שנית, כי כשמעלים מחירי דלקים לתעשייה ודלק בכלל – מעלים את התשומות למפעלים והם מצדם מעלים מחירים. זה גם משפיע על מחירי טיסות, מחירי הובלה, ומחירי חשמל. העלאת מס על הדלק משפיעה אפוא ישירות על עלויות ההפעלה של רפת ממוחשבת וממוכנת, על הובלת החלב ממנה אל המפעל, על העלויות של המפעל שמייצר ואורז את הקוטג', וכן הלאה.

קריאה להוזלת מחירים כשהיא מנותקת מהסיבה לעלייתם, תפגע בסופו של דבר  גם בחקלאים, גם בעובדים החלשים בענף המזון, ובכלל בשרשרת יצרנית שמספקת הרבה מאוד מקומות עבודה. לכן גם אם זה נשמע מורכב, אין מנוס מהפחתה ניכרת של המיסים העקיפים, המזיקים והלא שוויוניים כמו המס על הדלקים. ומאיפה יגיעו הכנסות למדינה אם יורדו המיסים העקיפים? גם זה די פשוט.  מקפיאים את הרפורמה במס המיטיבה ממילא רק עם מי שיש לו, ומאזנים את עניין ההכנסות.

והכי מקומם – "פתרון הקסם"של שר האוצר, שמגיע אוטומאטית, בשליף-שלוף, יחד עם "פרשנות כלכלית" ברוח דומה, מפיו של נחמיה שטרסלר, כהן הכלכלה העבשה והמיושנת של שנות השמונים: לאפשר ייבוא מוצרי חלב. להציף את הארץ במוצרי חלב זולים מטורקיה, למשל. זה כמובן פתרון הרסני, שליפה מהמותן, והוא יביא באופן ודאי לסגירת מפעלים ולפיטורי עובדים שיועלו על המזבח האופנתי של סערת הקוטג'.

בדיוק ההיפך מזה צריך להיעשות: לא פתיחה ליבוא, אלא עידוד וסיוע פעיל דווקא ליצוא של הקוטג' הישראלי ומוצרים דומים לאירופה. צעד כזה יעלה את היקף הייצור, יאפשר למפעלים להוזיל מחירים, יגביר צמיחה במשק, יגדיל את הכנסות החקלאים, ויוסיף עובדים לתעשיית ייצור מוצרי החלב בארץ, המעסיקה אלפי עובדים. אז, אגב, גם יהיה אפשר להחזיר בלב שקט את הפיקוח על כמה מוצרים, מה שאפשרי שיעשה בכל מקרה.

האם יתכן ששר האוצר לא שמע על כך שגם האיחוד האירופי מקפיד לקיים את מדיניות הCAP(Common Agriculural Policy),  הגנה על התוצרת החקלאית המקומית, ומכאן על נגזרותיה בתעשייה המקומית? הרי בכל מדינה מערבית מתוקנת זה היה פשוט בלתי מתקבל על הדעת  ששר האוצר ישלוף שפן בדמות ייבוא מוצרי חקלאות, על חשבון חוט השדרה היצרני של מדינתו. אצלנו, לצערי, ההצעה הזאת מתקבלת באהדה. וכל עוד היא מתקבלת באהדה, אני לפחות אתקשה מאוד לחגוג את חגיגות המחאה על הקוטג'. 

דלק - 25 כתבות נוספות
שלי ב'הבוקר הזה' ברשת ב' עם אריה גולן. בוקר טוב לחברת הכנסת שלי יחימוביץ', יושבת ראש מפלגת העבודה. בוקר טוב, אריה. מסבירים לנו אנשי האוצר שאין ברירה, צריך להציל את המשק, להציל את מקומות העבודה, המע"מ חייב לעלות, מחיר הדלק חייב לעלות והרבה. זה...
שלי אומרת כי הודעת נתניהו ושטייניץ כי לא יתערבו בעליית מחירי הדלק, היא הודעה שקרית. השניים דווקא כן מתערבים, ושליש מעליית מחירי הדלק היום היא תוצאה ישירה של המיסים הבלתי צודקים שהטילו על הציבור. על הדלק, שהוא מצרך יסוד למשפחה ולתעשייה, וממנו...

תגובות

הבעיה של רוב המגיבים פה שהם

הבעיה של רוב המגיבים פה שהם לא מפנימים את מה שנאמר כאן: פתרונות הקסם של הממשלה דופקים את היצרנים, והם בכלל לא אשמים בעליות המחירים. תתכבד הממשלה ותעסוק בעקומות הייצור של תנובה ושל רשתות השיווק ואז תדבר !

שלי את טועה מאוד בפרשנות שלך

שלי את טועה מאוד בפרשנות שלך ליחסי צרכנות - עבודה

כשאת יושבת בבית ורואה טלוויזיה, את צורכת. את צורכת את פירות עבודתם של אחרים - עבודתם של אילו שבנו את הספה, של אילו שתפרו את הבגדים, של אילו שיצרו את הטלוויזיה, של אלה שמייצרים את החשמל ושל אלה שכורים את הפחם ומביאים אותו לתחנת הכוח. אנחנו צרכנים כל יום, כל היום, 24\7.
וצריכה זה טוב! צריכה הופכת את החיים שלנו ליותר נוחים. היא נותנת לנו אוכל יותר טוב ויותר זמין, נוחות יותר גדולה, להגיע יותר מהר ממקום למקום, לדבר עם חברים ומשפחה בכל זמן ובכל הזדמנות. אנחנו צורכים כדי לחיות יותר טוב.
ומה הקשר לעבודה? הצריכה היא מה שנותן זכות קיום לעבודה ולא להיפך! בחברה תקינה, אנשים עובדים למטרה אחת: כדי לספק את הצריכה של אנשים אחרים, כדי שהם, בתורם, יוכלו לצרוך בעצמם ולשפר את החיים שלהם. אם לפרי העבודה שלך אין ביקוש, אין לעבודה שלך זכות קיום. וזה קרה - כרכרות הסוסים נעלמו, ולא קרה שום אסון - להיפך.
את מבקשת מהאזרחים פעם אחר פעם לקנות מוצר שהם לא רוצים, או לקנות מוצר יותר יקר ממה שהם היו יכולים. את רוצה שנתגמל אנשים על עבודה שלא מעוניינים בפירותיה. זאת שחיתות!
את תעדיפי שכולם יהיו עניים יותר כדי לשמור על זכויות היתר של עובדים מסוימים. וכאמור, כמו שבוודאי את יודעת, העובדים האלה גם ככה הם לא המרוויחים מהפרוטקציה שאת מעודדת. שחיתות כבר אמרתי?

אז תשכחו ממה ששלי אמרה! אנחנו קודם כל צרכנים. בחברה שבה חושבים על הצרכנים קודם, תמיד תהיה עבודה, כי צריכה מזמינה עבודה.

וואו איזה כתבה מדהימה (לא!)

וואו איזה כתבה מדהימה (לא!) אז מה היה קודם בעצם ביצה או תרנגולת?
הכול תלוי אחד בשני אין יותר חשוב פחות חשוב.

מוזר, איך בארה"ב שם השכר גבוה

מוזר, איך בארה"ב שם השכר גבוה יותר, וגם באירופה, מאות מוצרים זולים בהרבה. שלי לא יודעת את זה? אין מי שמספר לה מה שכולם יודעים, שנחשף בעיתונות הכלכלית פה?
אז או שלא אכפת לה, או שהיא לא מאזינה למציאות. בכל מקרה, זה לא לעניין.
אבל בעיקר אני חושד, שהיא מפחדת ממחאת הקוטג' כי זה אומר שהאזרחים דואגים לעצמם, ולא נשענים על פוליטיקאים שידאגו ויסדרו להם את החיים. זה מפחיד פוליטיקאים יותר מכל. אבל זה נכון גם לימין וגם לשמאל.

שלי העמדה שלך מאוד מאכזבת.

שלי העמדה שלך מאוד מאכזבת. אני יודע שלא חייבים להסכים על כל הדברים וזה טוב שיש דעות שונות, אבל הניתוח שלך מוטעה ורדוד.

הפעם את טועה בענק. וגם אם

הפעם את טועה בענק. וגם אם נדמה לך שלא, כי עשית עבודת שכנוע טובה על עצמך - התומכים בך מאוד לא מסכימים איתך - ראי התגובות לעיל - אז ממליץ לך מהר לרדת מההתנכרות הזו לעם בשם כמה ועדי עובדים וטייקונים (?).

יש רק בעיה אחת - "עידוד וסיוע

יש רק בעיה אחת - "עידוד וסיוע פעיל דווקא ליצוא של הקוטג' הישראלי ומוצרים דומים לאירופה" כרוך בד"כ גם במתן אישור ליבוא של אותם מוצרים, שכן אף מדינה לא תאפשר יחסים חד-סיטריים, ולכן גם את קוראת למעשה לפתוח את שוק מוצרי החלב ליבוא

יש רק בעיה אחת - "עידוד וסיוע

יש רק בעיה אחת - "עידוד וסיוע פעיל דווקא ליצוא של הקוטג' הישראלי ומוצרים דומים לאירופה" כפי שכתבת, יחייב פתיחת שוק החלב ליבוא מוצרים כאלו, שכן אף מדינה לא יחסים יחסים חד-סיטריים, ולכן גם את קוראת למעשה לפתוח את שוק מוצרי החלב ליבוא

ממש ממש עצוב לי לקרוא את מה

ממש ממש עצוב לי לקרוא את מה שאת כותבת.
את אישה חכמה. לכן לא ברור לי איך את לא רואה את התמונה הגדולה.

הפעם את מפספסת בענק מדובר על

הפעם את מפספסת בענק

מדובר על תאגידי ענק
שבחסות החוק, יצרו קרטל, שעושק את כספנו, שלא כדין
כסף שאינו הולך אלינו אלא לתאגידים ולטייקונים שמחזיקים בהם

כסף שנגזל מאיתנו, שהמסים המשולמים עליו הם מעטים ופוגעים בשיורתים הצבוריים
כסף שלא מגיע לחסכון עבורנו ועבור ילדינו

שלי אם את לא רואה את זה - את בבעיה !!!

כאחד שמכיר טוב טוב את

כאחד שמכיר טוב טוב את המונופול הזה.אומר כך:הבעלים של תנובה כיום(אייפקס הבריטית-קרוב ל 60%)מבטח שמיר שעושה את המוות לאייפקס כדי למקסם את רווחיו-יותר מ 20% ורפתנים חזקים מקורבים שברובם היו קשורים למנכ"ל שמכר ושידעו כמה נדל"ן תנובה מחזיקה.המוןןןןןןן ולכן ולא במיקרה הם לא מכרו-כ 23%)הם תמהיל אידיאלי המאפשר לחברת השקעות בריטית להתנהל במדינה ההזויה הזו כאגודה שיתופית או כמלכ"ר.תחפושת שאיפשרה לתנובה במשך 25 שנים ע"י המנכ"ל יצחק לנדסמן לצבור את כמות הנדל"ן האדירה שזהבית כהן הריחה היטב את הפוטנציאל הטמון בו.נדל"ן שנצבר במשך שנים בהם הוסתרו הרווחים האדירים שמא יצטרכו לשלם מיסים(אם כי השלטון אז היה מ"שלנו")נדל"ן שהיה גלום בו מלבד המיסים שנגזלו מהמדינה גם הרבה:דם,יזע וסבל של רפתנים קשיי יום.שמעולם לא ידעו מה תנובה מחזיקה.אף אחד במדינה לא ידע מה מאזנה האמיתי של תנובה מלבד שני אנשים(המנכ"ל ומנהל החשבונות/גזבר)הזוי לכל הדעות.וכמובן גלום בו הכסף שלא שולם במשכורות הוגנות לעובדים מסורים במשך עשרות שנים ושמרביתם סולקו בתנאים ובצורה מחפירה (למרות שחלקם נאלצו באיומים לחתום על מכתבים מלאי תודה ושבח למנהלים המפטרים).כיום בתנובה מספר העובדים הקבועים הוא מועט ביותר ומרביתם כבהרבה מפעלים עובדים מדור ב' ו ג'....
את אייפקס מעניין הקוטג' כשלג דאשתקד אך לא תתנגד על הדרך להוסיף עוד כמה מאות מליונים לקופתה בזמן שהיא עסוקה לממש את הנדל"ן ששוויו פי כמה מהסכום ששילמה עבור תנובה.
צחוק הגורל שכל זה נפל לידי חברה זרה ולידי קומץ רפתנים +מאיר שמיר שלדעתי עדיין לא יודעים איזה נס קרה להם ועד כמה התעשרו בזכות המנכ"ל החביב מר אריק רייכמן שמכר את תנובה בנזיד עדשים.לו הציבור היה יודע
שכמות החלב שתנובה משתמשת ליצור קוטג' הוא מחצית כמות החלב היומית וכושר האיחסון שלה הוא לא יותר מ-4 ימים כולל מיכלי החלב במשקים .היה קל מאד להוריד אותה על הברכיים בתוך ימים ספורים.
מה שלא נכון לגבי שטראוס וטרה שחלקם בקוטז קטן(בשטראוס זה נכון לגבי המילקי)מהיכרותי את החברה במשך שנים אוכל לומר שזו חברה רעה .אם אין לך יכולת להחזיק לה במקום כואב לא היו סופרים אותך למרות שעשית ועושה רבות למענה.צמרת החברה ידעו ללטף את האגו לרפתנים אך מאחורי גבם היו מסמנים אצבע משולשת.
על חברה כזו שלי יחימוביץ את רוצה להגן?

שלי שלום!! אם את כן אוהבת

שלי שלום!! אם את כן אוהבת קוט'ג או לא?באמת זה לא כ"כ מעניין,כי בטח גם אותך לא מעניין שאני אוהב מאוד חביתת ירק.אבל זה כן מעניין אותנו כציבור,מה עשית למען העלאת המחירים? מאז שאת מקבלת משכורת מעל 20.000 ש"ח אז כבר לא כואב לך בכיס ,אז את יוצאת נגד...חבובה תחזרי אל העם ,דווקא מימך מצפים ליותר

שלי, אולי במקום לדאוג לעובד

שלי, אולי במקום לדאוג לעובד החקלאי או לעובד המחלבה, תדאגי לכל העובדים במשק ולא רק לעובדים שהיסטורית בחרו במפלגת העובדה.יציאה נגד מחאת מחירי המזון היא יציאה נגד כלל העובדים במשק. הרי המשכורת שלי בתור עובד במגזר שאינו מ"שרשרת ייצור ושיווק המזון "נפגעת כשהמחירים בתחום נקבעים ע"י קרטל. אני מצפה בתור נציגת העובדים שתייצג את כלל העובדים במשק. אם יש לך בעיה עם ייבוא,תבואי עם פתרון יצירתי אחר של תחרות ע"י חברות ישראליות ופירוק הקרטל והחברות הענקיות כמו תנובה. תדחפי את הרעיון של ביטול חוק החלב, ,ביטול מכסות לחקלאים ופירוק חברות גדולות.ע"י כך ,עוד חקלאים ישראלים יצטרפו לתחום ועוד מחלבות ישראליות קטנות יוכלו לייצר גבינות, דבר שיתרום לעובדים בתחום . אמנם קשה לפגוע בלובי החקלאי ובלובי של תנובה ושטראוס, אבל אם את רוצה להתחבר לעוד מעגלים של בוחרים, תתחילי לפעול גם בשבילם. אם לא תעשי את זה , אמנם עובדי תנובה והחקלאים יבחרו בך , אך תשכחי מציבור גדול של בוחרים אחרים.

לא מסכים. מוכן לקבל את הטענה

לא מסכים.

מוכן לקבל את הטענה שניתן להסכים לעליית מחירים כאשר מדובר בעליית תשומות של חומרי גלם.

אבל רק בתנאי שהחברה תשחרר לציבור את כל מפרט העלויות שלה ולא תנסה להשתמש בתרוץ הזה מבלי הוכחה. כך שניתן יהיה לחשב את הרווח הסביר לחברה.

אם חברה לא משחררת לציבור את המידע כמה הרווח שלה מהמוצר, כמה עלויות המשכורות שלה ובמיוחד של המנהלים שלה ,אז אני לא יכול לעשות את החישוב בעצמי של האם יש לחברה רווח סביר או יותר מידי.

אחרת תמיד ישתמשו בתרוץ של עליית מחירי חומרי הגלם. כמו שעשו בקוטג ושאר מוצרי החלב.

הפעם אני לא מסכים אתך! אני

הפעם אני לא מסכים אתך!
אני מבין את דאגתך לעובד ולרווחיות המפעלים המפרנסים את העובד, אבל לא יתכן להגן על המפעלים/עובדים במחיר של גזל כספם של הצרכנים.
לא מדובר כאן על הפרש פעוט של 5%-10%, שזה אפשר לומר פרמיה קטנה על מנת לשמור על מקום העבודה של העובדים בענף. מדובר על הפרשי מחיר של 100% ויותר. 8 שקלים לגביע קוטג' במקום 3.5 שקלים! זה לא הגיוני. זה פשוט עושק! אם זה היה מתחיל ונגמר בקוטג', ניחא. אבל מדובר על רוב המוצרים/שירותים הניתנים לאזרח בארץ. אי אפשר להגן על דבר כזה!
ומילה נוספת לסיום, אמרת שרוב זמננו אנו עובדים ולא צרכנים. בנקודה זו את אולי צודקת בממוצע. אבל ישנם עשרות אלפי ואולי מאות אלפים של אזרחים מעל גיל 40 שפוטרו ושוב אינם מוצאים מעסיק שיעסיק אותם, אך ורק כי הם "מבוגרים" מדי לטעמם. כולם יודעים ומודים באפליה זו אך אף אחד לא עושה דבר למגר את התופעה. הדבר היחיד שעושים הוא להעלות את גיל הפנסיה, כי הרי גיל 62 או 65 זה עוד "צעיר". זו הצביעות של הממסד/מעסיקים. מצד אחד 40 זה מבוגר מדי ומצד שני 65 זה צעיר מדי.

בוא הצטרף איתנו למאבק חפש

בוא הצטרף איתנו למאבק חפש אותנו בפייס בוק: "חרם צרכנים על מוצרי מזון" תודה לך על התגובה הנהדרת.

מעריך אותך אבל הפעם לא צדקת

מעריך אותך אבל הפעם לא צדקת ראי מהפכת הטיטולים והמשך עוד יבוא

שלי מה לעשות הפעם פספסת

שלי מה לעשות הפעם פספסת בגדול. הגם את שלי בלוביסטים?
כל החבורה שסובבת אותך זו חבורת לוביסטים.
במה את שונה? מה רע בלפתוח ולשחרר קצת את השוק שיהיה עודף חלב החלק הפחות יעיל
ירד מהייצור. כדאי למגדלים לצאת לעצמאות ולהשתחרר מתנובה. שיהפכו בעצמם ליצרנים.
נזכה לעשרות יצרנים חדשים בשוק על חשבון המונופול.

שלי אולי קיבלת 8000 קולות של

שלי
אולי קיבלת 8000 קולות של מתפקדי עבודה בשל התנגדותך למחאת הקוטג', אבל הפסדת 800000 מצביעים ישראלים שיכלו לתמוך בך בבחירות

לשלי אני תומך שלך אך הפעם

לשלי אני תומך שלך אך הפעם איני מסכים איתך אני מקווה שתקראי את תגובתי לדעתי את עושה משגה חמור בהיסתגותייך ממחאת הקוטג'
מחאת הקוטג' אינה מחאה רק לעניין הקוטג' ואסור בתכלית האיסור לעצור בקוטג' כשיוזל הקוטג' הוא סמל להתיקרות מחירים מטורפת שנעשתה בשנתיים האחרונות מאז עלתה ממשלת נתניהו ברק וליברמן
וחבל שתמכת בתחילת הדרך בברק שם גם טעית !
מחאת הקוטג' העלה את המודעות הצרכנית של הציבור ואת כוחו להשפיע על הורדת מחירים !!
אכן את צודקת צריך להגן על החקלאים בארצנו כמו הגנה על כל עובד
אבל הכל במידת הסבירות והאיזון כיום יש לנו ממשלה עשירה והצמיחה עולה אבל פירות הצמיחה מגיעים רק לעשירון העליון לטייקונים לבכירים בשכר מופקע ולעצמאים מעלימי מס ומהמרי בורסה למינהם ולעובדים בחברות בעלי ועד חזק כמו הנמלים וחברת חשמל אבל רוב האזרחים הצמיחה אינה מגיעה נהפוך הוא כ 90% מהתושבים מרגשים את המחנק שעליית המחירים גורמת להם עלייה זו אינה באה לידי ביטוי במדד ובמנגנוני שמירת השכר . הנפגעים הקשים ביותר הם מעמד הבניים התחתון כ 50% מתושבי ישראל הגימלאים בשכר מתחת לממוצע בעלי קיצבאות נכות למינהם ומובטלים וכמובן העניים שמוצאים יותר ויותר כספים לאותם מצרכי מזון ומוצרי מחייה בסיסים כמו חומרי נקיון מיים חשמל שכר דירה וכו' לכן הסתיגותך ממחאת הקוטג' היא טעות נהפוך תחבקי אותם ותקרבי אותם הם אשר יביאו את הניצוץ להפלת ממשלת זדון זו העושקת את רוב העם !!
הגני גם על כוחות הבחון אנשדי צה"ל משטרה שב"ס וכו' ואני מתכוון בעיקר לדרגות הזוטרות האוסרים עליהם להתאגד ולכן הממשלה מתעללת בהם ושכר מוקפא אפילו את מענק האלפיים ש"ח טרם קיבלו כמו יתר עובדי המגזר הציבורי . מצבם של הגימלאים בשל כוחת הביטחון בעיקר בדרגות הזוטרות בכי רע שכרם נשחק כבר 10 שנים ורבים מהם הגיעו לפת לחם ורק הבושה עוצרת מהם מלהגיע ולזעוק ברחוב
אני מקווה שאחד העוזרים שלך יביא תגובה זו לתשומת לבך כי אני רוצה בהצלחתך !!

כל הכבוד . בוא הצטרף אלינו

כל הכבוד . בוא הצטרף אלינו במאבק . חפש אותנו בפייסבוק : חרם צרכנים על מוצרי מזון. תודה לך על התגובה.

אמנם אני מסכים עם האמור לעיל,

אמנם אני מסכים עם האמור לעיל, בדבר שטחיות מאבק הקוטג' והפתרונות המוצעים שלך לשיפור איכות החיים במדינה - אבל קשה להתעלם מעברך.
כשאני אומר עברך - אני מתייחס לנוק-אאוט שנתת למאבק העובדים הסוציאלים כשקראת להם בפומבי לקבל את התנאים המחפירים של האוצר ולהפסיק להאבק. כששטייניץ אמר את זה- בסדר, כשעופר עייני אמר שאינו יכול לעזור עוד - ניחא, הוא השאיר את תמיכתו ואפשר לעו"סים להמשיך במאבקם כפי שראו לנכון. אבל כשאת, "ידידתם הגדולה של העו"סים", קראת בפומבי לוותר ואמרת כי המאבק לא יצליח להשיג יותר מהתוספת האומללה הזו (שתוך כמה חודשים הפכה לחסרת משמעות עוד יותר)- הציבור איבד את אמונו בעו"סים והתמיכה בהם התפוגגה. את, במכתבך הפומבי, חיזקת את ידיו של שטייניץ, על ידי כך שנתת משנה תוקף לטענות שהמו"מ מיצה עצמו.
ועכשיו - מה יש לעשות? כלום, למשך 4 השנים הבאות- ולכן לא אגזים כשאומר שזה היה סכין בגבם של העו"סים.
נכון, מה שהיה מת, אבל לעולם לא אוכל לסמוך עליך עוד כמגינת הציבור החלש, כמגינת הערכים הסוציאל דמוקרטים וכל מה שאת מתגאה בו, ולכן גם לא אוכל לעמוד אחריך בשום מאבק. אני גם מבטיח שאעביר משנה זו לכל מי שבטעות הלך שבי אחריך.

מחאת הגבינות היא כלי אידיאלי

מחאת הגבינות היא כלי אידיאלי למאבק
מטה המאבק צריך להכריז על גבינה מסוימת שתוחרם ע"י הציבור למשך שבועיים. מי "שחייבים" לאכול גבינה, (לדוגמה מי שהניתוח שלו נדחה בגלל שביתת הרופאים), יוכל לבחור בגבינה אחרת, גם אם המחיר שלה מופקע אף הוא, ובלבד שבעקבות החרם, יאלצו היצרנים להשמיד את סדרות הגבינה המוחרמת שפג תוקפן וייגרם להם, ולהם בלבד - נזק.
כך, סבב החרמות, (כל פעם, בצורה אקראית, גבינה אחרת) יוכל להימשך תקופה ארוכה, כאשר מצד אחד הציבור לא ממש סובל, ומצד שני היצרנים מפקיעי המחיר, (או בלשון התנ"ך "רודפי הבצע"), נפגעים בפגיעה של ממש.

השמאל אשם השמאל הציע תוכנית

השמאל אשם
השמאל הציע תוכנית מדינית שלמעשה שמה ללעג את כל הרעיון הציוני.
דבר זה דחף את "השכבות" להצביע בעד הליכוד ומפלגות הימין, שהתוכנית המדינית היחידה שהייתה להם היא "שתוכנית השמאל תביא לאסון".
משעלה הימין לשלטון הוא ביצע הפרטות והוביל את המשק לקפיטליזם חזירי, שבעקבותיו נוצר פער כלכלי מהגדולים בעולם.
(סוד הכלכלה הישראלית אינו טמון בטייקונים שכביכול משמשים כקטרים במשק הישראלי, אלא בהימצאותם של מאות-אלפי עובדים, בכל המגזרים, שמשתכרים מעט מדי ביחס לתרומתם).

וכך הגענו למצב, שמעטים יכולים להרשות לעצמם בית קוטג' או מגדל,
ורבים יכולים להרשות לעצמם רק גביע קוטג' אם בכלל.

עם כל הכבוד לח"כ יחימוביץ',

עם כל הכבוד לח"כ יחימוביץ', אני מודה שאני די תומך בצעדים שאת נוקטת לטובת העובדים. אך יתכן ושכחת, יש גם הרבה מובטלים ויש גם הרבה גימלאים שתרמו את מיטב שנותיהם בשירות המדינה. להם כל התיקרות היא הרת גורל. בייחוד במוצרי יסוד או מוצרים בסיסיים. יש שהגימלה או התמיכה שהם מקבלים בקושי מספיקה לרכישת תרופות. אבקשך אנא בטובך, גילשי לכתובת העצומה של גימלאי המשטרה ושב"ס ותביני מעט יותר על מה אני מדבר. להלן הקישור: http://www.atzuma.co.il/gimlaim1

הלוואי הלוואי נהיה סוף סוף

הלוואי הלוואי נהיה סוף סוף מדינה נורמלית היכן שנושאי צרכנות, יחסי מעסיק/מועסק, סדר חברתי ופערי העושר יהוו את מרכזיות הדיונים הציבוריים. דווקא בנושאים אלו יש באפשרותינו להשפיע ולשנות כבר היום

לא מדובר במאבק על קוטג'

לא מדובר במאבק על קוטג' בשקל.
מדובר במאבק על סמל .
הגבינה של הבית הפכה לגבינה של הוילה.
המאבק אינו בתנובה הישנה והטובה אלא בטייקונים השולטים בה ושמעלים מחירים ללא פרופוציות על מנת לחלק דיוידנדים למשקיעים.
רק בכדי לסבר את האוזן - קוטג' בגרמניה עולה כ 2.5 ש"ח והשכר הממוצע שם כפול מבישראל.
אז נכון שיש לתמוך בחקלאים ובכל שרשרת הייצור והשיווק ,אבל יש גבול.
גם ב5 ש"ח כולם ירוויחו היטב !

לדעתי חסר משהו בניתוח שלך.

לדעתי חסר משהו בניתוח שלך. צריך לבדוק האם תנובה פועלת כמונופול, או האם עקב מספר המצוצמם של יצרנים, שוק החלב הינו אוליגופול (תחרות בין מעטים) או גרוע מכך קרטל.
בתחרות משוכללת היצרנים אינם יכולים להשפיע על המחיר, כיוון שאם יצרן מעלה מחיר, הוא לא ימכור כי תמיד יהיה יצרן אחר שימכור את אותו המוצר במחיר זול יותר. במונופול/אוליגופול היצרן קובע את המחיר, שבד"כ הוא גבוה מהמחיר האופטימאלי על חשבון מכירת פחות מוצרים (בחירה מחיר זה מגדילה את הרווחים של היצרן אך פוגעת בצרכנים ובמשק). במקרה כזה ניתן ליצור תחרות משוכללת ע"י פתיחת השוק ליבוא, ואם רוצים להגן על הייצור המקומי יש למנות מפקח מטעם הממשלה אשר יקבע/יפקח על המחירים (ראי דוגמא בשוק החשמל, בו חברת חשמל אינה קובעת מחירים אלא רשות ממשלתית).

שלי, כשמעלים מחירי דלקים – זה

שלי, כשמעלים מחירי דלקים – זה משפיע גם על מחירי הובלת יצוא מוצרי החלב מישראל ללונדון וניו-יורק, אז למה אצלנו הם יקרים יותר? וחוץ מזה, הוזלה חדה של מוצרים לא תפגע במשתכרים למטה כי הם מוגנים ע"י שכר המינימום, ולכן הפגיעה תהא במשכורות הבכירים, וחוץ מזה, אם אי אפשר להוציא את העם להפגנה בעד העובדים המנוצלים(=כי זה לא כואב בכיס), אז כדאי למנף את מחאת הקוטג' להורדת המחירים, תוך שמירה על זכויות העובדים, תודה

כל הזמן לדאוג לעובדים

כל הזמן לדאוג לעובדים ולמפעלים, נראה לי שחברת חשמל דואגת טוב מאוד לעובדים שלה עם חשמל כמעט בחינם,במקורות עושים גם הנחה על המים, אני בטוח שבמפעלים היצרניים הם מקבלים מוצרי חלב חינם, מה עם סתם צרכנים שלא עובדים במפעל יצרני, מישהו צריך לדאוג לצרכנים!
אי אפשר לקיים מפעלים בישראל בתחומים שאין בהם תחרות על חשבון הצרכן רק כדי שנוכל להגיד שאנחנו נותנים להם עבודה!
רוצה לעשות משהו בשביל העובדים האלה? תגרמי לכך שיהיה יותר ייבוא של מוצרים מחו"ל ככה הם יוציאו פחות כסף על מוצרי מזון בחודש, תגרמי לכך שיורידו את המס על הדלק והם ישלמו פחות על הדלק וכו'...
ואיך את מסבירה את זה שאותו מוצר בחו"ל עולה פחות מאשר בארץ כשהוא מיוצר בארץ??
איך את מסבירה את זה שבכל העולם אפשר להזמין בכיף דברים מאי ביי , אבל רק בארץ פה לוקחים מיסים מחבילות של 50 דולר ומעלה??

סתם דוגמה, בדקתי כמה עולה קולר נגד פרעושים באי ביי והמחיר הוא 3 דולר בארץ נכנסתי לזאפ והכי זול שמצאתי היה ב69 שח!! מדינה אוכלת יושביה אני שונא אותה ואותך וברגע שיש לי מקצוע ביד אני טס לחו"ל ונהנה מחיים טובים יותר והוגנים יותר!!

ובלי קשר אני מאחל לכך שהכנסת תתפוצץ וכל ה120 ימותו

שלי, אם תסבירי לי למה הקוטג'

שלי, אם תסבירי לי למה הקוטג' הישראלי עולה בלונדון 3.30 ש"ח ובירושלים אותו קוטג' עולה 7.45ש"ח, גם אני אסכים עם מה שאת אומרת

שמחון המנוול הבוגדני מסיעת

שמחון המנוול הבוגדני מסיעת העצמאות שבגדה במפלגת העבודה ונעצה סכין בגב המפלגה, מתכוון עכשיו להחיות מחדש את תוכנית ויסקונסין האיומה והאסונית של נתניהו.

שימו לב לכתבה הבאה בגלובס:
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000653832#reaction

"לא מתלהבת מ"מחאת הקוטג'" את

"לא מתלהבת מ"מחאת הקוטג'"
את האדם הקטן דפקו תמיד. הדרך היחידה שלו היתה והינה המחאה הפומבית. גם אם " מחאת הקוטג' " לא נראת אפקטיבית, היא נשארת סוג של ביטוי לחוסר הסכמה עם מה שעושה לנו השילטון.אין לנו, לאזרחים מהשורה, ברירה, אלא להביע את אי שביעות הרצון שלנו באמצעות מחאות והפגנות. אם על כל מחאה תבוא ביקורת "הגיונית", כמו"לא מתלהבת ..." אנחנו נשאר הלאה העם המתלונן בסלון, מבלי שיקשיבו לנו חברי הממשלה. יהיו תמיד דברים יותר רלוונטיים, יותר מתוחכמים להצביע עליהם. אני אישית, למרות שאני לא אוכלת קוטג', תומכת במחאה מסוג זה כסמל להתעוררות, ליציאה לרחוב, כשייכת להפגנות מול החוצפה של חברי הממשלה, שלא מתביישים להעלות לעצמם את המשכורות על חשבוננו.נגד הקפיטליזם השחור, ששולט אצלנו צריך שוב לעלות על בריקדות, ואף אחד לא יעשה זאת בשבילנו, אם נמשיך להסס.

יש הרבה במה שהיא אומרת(בנושא

יש הרבה במה שהיא אומרת(בנושא הזה)אבל איך היא מסבירה את המחיר על אותו מוצר(לדוגמא קוטג' תנובה)בחו"ל

שלי, אני מרגיש כי במקרה

שלי, אני מרגיש כי במקרה הקוטג' הכוונות הגבוהות שלך מסתירות את האמת הפשוטה שסוף סוף ישנה התארגנות צרכנית. נכון, אולי יש מטרות נעלות מגבינת קוטג' אך כרגע זה בהחלט יכול להיות סוג של טריגר שיגרום למאבק צרכני. תפקידך כנציגת ציבור הוא לתעל את המאבק והאנרגיה למקומות הנכונים. אך תחילה חייבים לייצר אנרגיה. אני בעד המאבק על מחיר הגבינה וכן בעד מאבקים צרכניים אחרים במתמקדים בשורה התחתונה עבורי כצרכן.

תודה לך על התגובה הנהדרת.

תודה לך על התגובה הנהדרת. תוכל להצטרף אלינו למחאה זו . חפש אותנו בפייס: "חרם צרכנים על מוצרי מזון"

שלי האם ידעת ? שהייצוא שאת

שלי האם ידעת ? שהייצוא שאת מתפארת בו (ואגב אני תומך בך ללא עוררין) קוטג' תנובה נמכר בחו"ל ב4 שקל למה אני כאן צריך לקנות אותו ב-8 ?
תוצרת מקומית היא דבר מאוד חיובי אבל לא שבעלי ההון נהנים ממנה,
שלי מה קרה לדעות שלך נגד אותם בעלי הון שמחזיקים בתנובה חברה שמאז הפרטתה לא קמה מחלבה חדשה בארץ חברה שאחראית על למעלה מ70 אחוז על תעשיית החלב "כחול לבן" צריך להיות לטובת הצרכן הישראלי לא לרעתו - ואני מבקש ממך להבין כי הקוטג' הוא הסמל ומאחוריו (או מלפניו) עומד הדלק אבל אי אפשר לא לצרוך דלק תסכימי איתי את העבודה הזאת הפקדתי בידייך
ואני מתפלא לשמוע דווקא ממך שצעד של ייצוא המוצרים יגרום למפעלים להוריד מחירים - הרי שמעת את מנכ"ל תנובה "הכל עניין של עצה וביקוש" ובמילים האלה הוא אמר כאשר הביקוש עולה המחיר עולה (עקרון שאני נגדו) וזה בדיוק מה שמתרחש אם לא תתמכי בנו הצרכנים ותעזרי לתנובה להגדיל א נתח השוק שלה את גורמת למחירים לעלות עוד ועוד ...

ברור לי שצריך לעלות את ההכנסה אבל צריך גם להוריד את ההוצאה (דלק דירה מזון וכדומה) למה להתמקד בחזית אחת ???

בהחלט חומר למחשבה ולעשייה

בהחלט חומר למחשבה ולעשייה מיידית מצידך ומצד נציגי ציבור פוטנציאלים, היכולים להשפיע ברמת החקיקה. אך יחד עם זאת, תהליכים ושינויים מסוג זה לוקחים זמן...המחמאה הזו, עד כמה שהיא נראית שטחית, לכאורה, משמעותית מאד בעיניי ועם עומק יותר מעומקו של גביע קוטג'. המחאה הזו מעלה על סדר היום את דפוס ההתנהגות החוזר של נבחרי ציבור שממשיך לפגוע באזרחים ומקל ראש בפעולות מסוג זה. כמו כן, אין מה לעשות אקט זה מעיר אנשים, אמנם עדין לא ביציאה לרחוב, רחמנא ליצלן, אבל לפחות ביציאה למחשב(שסייע בהפלת משטרים במזה"ת). מנגד, מאד משעשע אותי שהקוטג' הוא, הוא זה ש"שבר" אותנו. אנחנו רדומים כבר שנים רבות ולא רוצים לזוז ס"מ מהנוחות ה"מתוקה" שלנו. ביום האמת אנשים חוזרים ובוחרים באותם נציגים שיודעים לדבר ולתנסח יפה מאד. מזל שיש פייסבוק ותודה למארק צוקרמן.

שלי שלום השאלה היא האם היצרן

שלי שלום
השאלה היא האם היצרן והעובדים השונים לאורך השרשרת מרויחים
הבעיה היא כשמחיר הקוטג' משקף את יכולת הסחיטה והמונופוליזם של בעלי ההון
צר לי שנקודה זו לא מובנת לך

בברכה

הערה קטנה. מהפכות גדולות

הערה קטנה.
מהפכות גדולות ואמיתיות בהיסטוריה פרצו מסיבות "צרכניות" ו"שטחיות" כמו מחירי הלחם.
אל תשלחי את מורדי הקוטג' לאכול קממבר...
אני תומכת בך , אך לדעתי את עושה שגיאה קלאסית של מה שקרוי במקומותינו "אשכנזי/ת מתנשא/ת".
מחאת הקוטג' היא תגובה למצוקה. לא נכון בעיני להתעלם.

ברצוני להתייחס לנושא אחר של

ברצוני להתייחס לנושא אחר של התערבות ממשלה מוגזמת.שר התחבורה החליט על רפורמה בתחבורה מה שיגרום לי לנסוע בשני אוטובוסים לעבודה.אבל שלי ידועה כמי שדואגת לחלשים,מה עם זקנים,מוגבלים,חולים שלא יכולים לצעוד בחום של 30 מעלות לאוטובוס שלהם שהוזז?!
אולי שלי תכנס לעובי הקורה ותעזור לנו?

ה"אפוא" הראשון בפסקה השנייה

ה"אפוא" הראשון בפסקה השנייה צר"ל "איפה אנחנו נפגעים יותר".

שלי. לא ראיתי אותך עונה

שלי. לא ראיתי אותך עונה לתגובות, אני מקווה שלפחות את קוראת.
מאז שהגעת לפוליטיקה ועד עכשיו שמחתי על הימצאותך. הפעם הרגשת לי מנוכרת מתמיד, פוליטיקאית שנמצאת במגדל השן ולא מבינה מה קורה למטה.
העם בחר להלחם על קוטג' ולהתאגד סביבו ומה שאת כותבת שזה לא מספיק. נוצר כאן מאבק ציבורי ואת אומר שצריך להאבק על דברים אחרים. אם המאבק הזה יצליח הציבור יקבל חיזוקים ויוכל לצאת ביתר קלות למאבקים אחרים. את, לצערי, הוצאת את עצמך מהמאבק במקום לעודד אותו ולנסות לרתום אותו לכיוונים נוספים.
הטיעונים שלך לא מעניינים ברמת המאבק. הם ראויים להתיחסות בכל רמה אחרת, סוציאלית, כלכלית וכדומה. ברמת המאבק, אדם יוצא למחות איפה שכואב לו כאן ועכשיו. לא משנה איפה כואב לו וכמה כואב לו, אנחנו פועלים איפה שאנחנו יכולים.
לכן כל מה שנכתב נראה לי כהון פוליטי שאת מנסה ליצר. לשווק את משנתך כדי שיראו אותך מי שאת רוצה שיראו אותך. אבל בחרת נקודה ממש לא נכונה לדעתי. עכשיו זה לא הזמן לדיבורים אלא למעשים. זה הזמן שאת טיעונייך כאן תקדמי במסדרונות הכנסת ולא תזרקי לכיוונינו. אנחנו עושים את מה שאנחנו יכולים.

למגיבים, אני לא דובר של שלי

למגיבים,

אני לא דובר של שלי אבל ממה שקראתי הבנתי שהיא פשוט מנסה להסביר לכם שהמאבק במחיר הקוטג', גם אם הוא נכון באופן עקרוני כי המחיר באמת גבוה מדי, הוא מאבק שלא מתמודד עם שורש הבעיה ולא פותר אותה.

המאבק שלכם במחיר הקוטג' היה מוצדק אם המחלבות היו מרוויחות על הקוטג' במחירו הנוכחי רווח מופקע, אבל שלי מנסה להסביר שלא זה המצב במקרה הזה. הורדת מחיר הקוטג' מבלי לפתור את שורש הבעיה, שהיא עלויות הייצור הגבוהות, רק יביא לפגיעה נוספת בעובדים הפשוטים של אותן מחלבות.

מצד שני היא מזהירה מפני פתרון היבוא הפופוליסטי של משרד האוצר, שאולי יפתור את בעיית המחירים בטווח הקצר כי מוצרי הייבוא יהיו זולים יותר כיוון שהוצאות הייצור בחו"ל קטנות יותר (בגלל שמדובר במדינות ללא הוצאות ביטחון גבוהות ובחברות גדולות יותר המייצרות בכמויות גדולות יותר מהמקומיות וכו') אבל הפתרון הזה יהיה הרסני למשק הישראלי בטווח הארוך כיוון שהוא יביא לפשיטת רגל של התעשייה המקומית, למכירת חברות ישראליות לחו"ל, ובכך יהווה צעד נוסף להפיכתנו למדינת עולם שלישית שתלויה בצורה גדולה ומסוכנת יותר בכלכלת העולם.

הבעיה כאן היא שהכסף הגדול

הבעיה כאן היא שהכסף הגדול שאנחנו משלמים על מוצרים קטנים הולך סה"כ לשני גופים ענקיים 1. הממשלה עצמה שמרשה לעצמה להנות מכספי ציבור בכל דרך שהיא הרבה לפני שזה חוזר אלינו הצרכנים הווה אומר טיסות פאר בתים מפוארים וכו... זה הגוף הראשון שמקבל את הכסף בצורת מיסים ומיסים על מיסים ומיסים על מיסים וחוזר חלילה
2. אילו הם המשפחות העשירות של המדינה מדובר בכמה משפחות בודדים שמחזיקים את כל המדינה בידים שלהם מראש הממשלה ועד לאחרון העובדים הפשוטים זה מין גלגל שלא נגמר הלכת לקנות במקולת איך שהוא קנית מוצרים שלהם פירנסת אותם יצאת לסרט נתת להם כסף כל נשימה שאתה נושם חצי אתה נותן להם ...
ולכן כאשר אנחנו הצרכנים נפגע בהם קשה העובדים הזוטרים לא יפגעו כי עצם העובדה שהם יתפסו שהם אילו שצריכים לוותר בשביל להשאר על המפה יתן רווחיות עצומה לשוק וכולנו נרוויח כי נוכל להיות עצמעיים ולא נצתרך להתחרות במפלצות שאין לנו סיכוי מראש אלא השוק יהיה פתוח יותר וזורם יותר !!!
וזה המאבק שלנו הצרכנים

שלי בתור אחד שהתפקד עבורך אני

שלי בתור אחד שהתפקד עבורך אני מאוכזב ממך.
את לא מצביעה על הסיבה העיקרית לעליית מחירי המזון והיא
תאום בין מונופלים בארץ.
הורדת המחירים היא לא על חשבון הפועלים הם בין כך וכך מקבלים
שכר מינמום .יש צורך להוריד מחירי מזון על חשבון התעשרות המונופולים.ואם המחירים היו יותר זולים היו יותר מחירות כלומר
יותר צורך בעובדים.
בתור דור המשך לניצולי שואה לקרא לקניית מזון בסיסי הוויה צרכנית
נשמע לי הזוי.
נכון שהמיסים העקיפים הם צרה חולה אבל הם לא האשמים היחידים.
יש צורך בלהחזיר את הפיקוח על המחירים להוריד מיסים עקיפים
ואם המחירים עדיין גבוהים אין ברירה צריך לחשוף ליבוא באופן מבוקר
לא הגייוני שמוצרי מזון בארץ מחירם כפול מאשר בחו"ל.

בני biniaminn@gmail.com

אני מצטרף לכל אלו לפני שאמרו

אני מצטרף לכל אלו לפני שאמרו שאת טועה כשאת מתנגדת למחאת הקוטג'.
את צודקת במה שאת אומרת אבל את לא פועלת בחכמה.
את צודקת בזה שיש מאבקים ראויים יותר. את צודקת בזה שמישהו במשרד האוצר לוקח את המאבק הזה וממנף אותו כדי להביא גבינות זולות שיפגעו באנשים שמתפרנסים בכבוד מענף החלב.
אבל את מפספסת בגדול. ציבור שמבצע מחאה מוצלחת על הקוטג' הוא ציבור שיעשה מחר מחאה מוצלחת על זכויות העובדים. כדי להוציא אנשים לרחובות צריך להרגיל אותם שאפשר ושזה עובד. כדי לרתום אנשים להשקיע זמן במה שחשוב להם, צריך להראות להם שמאמץ שלהם נושא פרי. אז הפעם הפרי הוא הורדה של מחירי הקוטג' ומחר הפרי יכול להיות תכנון בניה לזוגות צעירים ברמה ארצית לעשר השנים הקרובות.
את כראש מפלגה, אל תעסקי במחירי הקוטג' ובעניינים פופוליסטיים כי בתור ראש מפלגה יש דברים שחשוב יותר לקדם, אבל אל תשמטי את הקרקע מתחת למאבק הספונטאני של העם. אנחנו "עם" מעצם הגדרתנו אנחנו עושים מאבק "פופוליסטי".

"בעיקר כי זה באמת מוצר, ולא

"בעיקר כי זה באמת מוצר, ולא "מותג". מוצר אמיתי, טעים, ותיק, בר קיימא, שכל כולו מיוצר בארץ ומפרנס בכבוד שרשרת מזון ענפה של עובדים, חקלאים ותעשיינים."
---------
אולי המוצר המפנק הזה מפרנס בכבוד שרשרת מזון ענפה של עובדים חקלאים ותעשיינים, אבל הוא ואחרים גם מרוששים את אלה שנמצאים בתחתית שרשרת המזון שתיארת. את יודעת, גם אנחנו עובדים.

לא פעם כתבתי כאן כמה חבל שמחאה ציבורית נרשמת כמעט אך ורק כשפוגעים בנו כצרכנים, וכמעט אף פעם לא כמפגני סולידריות עם עובדים, למשל.
---------
אני מקווה שתסלחי לי אם אני לא מביע סולידריות עם עובדים כמו תשובה, דונלד-דאק וחברים.

הרי אנחנו עובדים הרבה יותר שעות ביממה משאנחנו קונים, וממילא אם לא נתפרנס בכבוד לא נוכל לקנות כלום. ההווייה שלנו כמפרנסים ומתפרנסים, קודמת אפוא פי כמה להוויה שלנו כצרכנים.
---------
אולי אנחנו עובדים יותר זמן מאשר אנו צורכים, אבל הזמן המעט שאנחנו צורכים מספיק כדי לבזבז יותר כסף מאשר אנו מרווחים, במיוחד לאור הפקעות המחירים שנוגעות בכל פינה בחיינו.

טוב, בשלב זה הפסקתי לקרא את גיבוב השטויות שכתבת כאן. נראה ששכחת שגם "העובדים" הם צרכנים. הרי את לא מצפה שניתן לברוני החלב ולעשירים להחזיק את העובדים שלהם כקלף מיקוח--בני ערובה--כדי שיוכלו להמשיך לכפות עלינו לקיים מצוות נעשה ונשמע.

אז יודעת למה את נגד. את פוחדת, את וחברי כנסת אחרים. אתם רואים את המחאה שקמה ומבינים שהמחאה היא קודם כל המיאוס שאנחנו מרגישים כלפי השלטון ומוסדות המדינה. הוצאנו את השליטה מהידיים שלכם ואתם פוחדים. את יודעת מה, אתם צריכים לפחד. הייתה לכם הזדמנות לטפל בחולות הללו אבל רובכם בחרתם לחמם את הכסא והישבן.

מחיר הקוט'ג עלה הרבה מעבר

מחיר הקוט'ג עלה הרבה מעבר לעלויות היצור!
למה ? בגלל הריכוזיות של ענף החלב.
אי אפשר להמנע מצעדים כנגד המונופול רק בגלל הסכנה למקומות העבודה שהוא מספק. רק תחרות הוגנת תוכל להחזיר את הקוטג' למחיר הוגן. הצעדים שהצעת, שלי, אינם ישימים (לדעתי) ולא יפתרו את הבעיה

פעם היו כאן מפעלי טכסטיל

פעם היו כאן מפעלי טכסטיל נהדרים, בעיקר של סריגים ("אלד", "דורינא", "גדי"), ודיזנגוף התפאר בשלל חנויות יפות ("איווניר", "מצקין"). היום הרחוב נראה כמו באזאר. הכל יבוא זול באיכות ירודה. המפעלים המקומיים נסגרו - אמנם לא רק בשל היבוא הזול - הדורות התחלפו, ולא תמיד היה דור המשך.
כך גם עובדים איבדו את פרנסתם, גם הלך לאיבוד ידע רב, וגם נעלם ענף יצוא.

פרסום תגובה חדשה