Skip to main content
" דנה ויס, חדשות ערוץ 2       בריאיון לתכנית "פגוש את ..."

שלי ב"פגוש את העיתונות" בערוץ 2: "הפלת השלטון אינה דמיונית, זה קשה, מורכב, אך אפשרי"

05 מאי 2012
חדשות ערוץ 2
שלי בראיון לפגוש את העיתונות

דנה ויס, חדשות ערוץ 2

 

 

 

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" מבהירה יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' כי המטרה הראשונה של מפלגת העבודה היא הפלת שלטון נתניהו. היא רואה עצמה מועמדת לראשות הממשלה ואומרת: "הציבור בחודשים האחרונים מראה שהוא רואה בי אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו"


כארבעה חודשים לפני היום בו צפוי עם ישראל ללכת לבחירות, בטוחה יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ', כי הציבור רואה בה אלטרנטיבה שלטונית לראש הממשלה בנימין נתניהו. "המטרה הראשונה שלנו היא הפלת שלטון נתניהו", אמרה יחימוביץ' בתכנית "פגוש את העיתונות" והוסיפה: "הפלת השלטון אינה דמיונית, זה קשה, מורכב, אך אפשרי".

בריאיון לתכנית אמרה יחימוביץ' כי היא בהחלט מועמדת לראשות הממשלה: "הציבור בחודשים האחרונים מראה שהוא רואה בי אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו. זה לא היה מובן מאליו בהתחלה. אני מקפידה להתכתב עם מציאות. מפלגת העבודה אחרי עזיבת ברק, שהייתה ברכה גדולה, נעה בין 3-7 מנדטים, הייתה מרוסקת. היעד היה שיקום. אחרי שנבחרתי לראשות המפלגה היה להציל את המפלגה. הציבור העניק לנו את היעד הזה".

בנוגע להתרסקות קדימה בסקרים אמרה יחימוביץ' כי "הציבור לא סבור ששאול מופז הוא האלטרנטיבה לנתניהו, וכן סבור שאני האלטרנטיבה. זה לא ספינים ותרגילים. הציבור סבור שהדרך הסוציאל דמוקרטית שאני מובילה היא הדרך. אני מנסה ללכת בנתיב שלא הלכו בו. כלכלה צודקת היא בנפשנו".


"הציבור רוצה דברים אחרים והבחירות הן הדרך"

יו"ר העבודה התייחסה גם לאיום האירני: "זו טעות להפוך את האיום האירני לבעיה המרכזית של מדינת ישראל. עוד לא התחלנו למצות את הסנקציות נגד אירן. אני תומכת בהידוק הסנקציות הכלכליות עד המקסימום. אנחנו צריכים להיות מתואמים לחלוטין עם ארה"ב, תיאום תיאום ושוב תיאום, זאת מילת המפתח. תקיפה צבאית היא לעולם הפתרון האחרון. היא לא בלתי נמנעת, אבל היא לעולם הפתרון האחרון".

"ארבעת האנשים הבכירים ביותר במערכת אינם מאמינים בשיקול דעתו של נתניהו", תקפה יחימוביץ' את ראש הממשלה והוסיפה: "כשראשי מערכת הביטחון מערערים על שיקול דעתו של נתניהו - צריך להיות מודאגים".

יחימוביץ' הסבירה: "יש מדינה מסוימת שהבעיות שלה לא מורכבות פחות מאלו של ישראל, קוראים לה ארה"ב. בראשה עומד נשיא שהניסיון המדיני שלו היה דל משלי כסנטור. הציבור רוצה דברים אחרים והבחירות הן הדרך. את כל מגבלותיי וכל יתרונותיי הציבור ישפוט. הוא יחליט האם הוא רוצה ראש ממשלה קפיטליסט ביותר שהביא לפערים חברתיים קיצוניים ביותר".

"גם לעמוד בראשות האופוזיציה זה כבוד גדול"

"לו הייתי ראש ממשלה, הייתי פותחת מיד בסבב שיחות עם אבו מאזן. נתניהו הוא אידאולוג ימני קיצוני גם מבחינה מדינית. חובה לטפח את היחסים עם טורקיה ומצרים. הקיפאון מול שתי המדינות הללו הוא בעוכרינו. יש ייאוש בפתרון שתי המדינות, הרעיון של מדינות כל אזרחיה הוא מסוכן", אמרה יחימוביץ'.

"המטרה הראשונה שלנו היא הפלת שלטון נתניהו. השתרשה תחושה מאוד מקוממת שנתניהו נמשח על ידי כוח עליון והוא מונרך יחיד שישלוט עלינו לנצח - ואני לא מקבלת את זה. תסריט שני הוא סוג מסוים של קואליציה שנשקול שותפות כזאת. אבל בגלל שמפלגות אחרות בגוש ירוצו ריצת אמוק בלי שום תנאים, אני אומרת שגם לעמוד בראשות האופוזיציה זה כבוד גדול מאד. הפלת השלטון אינה דמיונית, זה קשה, מורכב, אך אפשרי", הדגישה יחימוביץ'.
 

 

 

עוד התייחסויות ב:

פורסם ב: וואלה

פורסם ב: NRG

פורסם ב: ישראל היום

הבחירות לכנסת ה- 19 - 307 כתבות נוספות
"זו לא פסילה אישית, אלה פערים אידיאולוגים. נשרת את העם מהאופוזיציה- אופוזיציה חזקה ואידיאולוגית חיונית לדמוקרטיה. ניתן גיבוי למהלכים בטחוניים נדרשים, נגבה כל צעד להסדר מדיני. השילוב של נתניהו ולפיד מייצר דרך כלכלית-חברתית הפוכה לדרכנו....
המערכת הפוליטית הישראלית התמכרה לממשלות אחדות, אבל אופוזיציה היא ממד הכרחי בחיינו. רק משם ניתן לייצר חלופה שלטונית ורק שם תוכל מפלגת העבודה לשקם את עצמה רון שביט, ynet

תגובות

ראיון מעניין. בהצלחה

ראיון מעניין. בהצלחה בבחירות,כרגע יש לך התשובה הטובה ביותר בתחום החברתי כלכלי, במיוחד אצל עובדי הקבלן והאזרחים המוחלשים.

נקווה שבמסגרת הייצוג הנשי תקראי לגברת וילף לחזור הביתה לעבודה.
כי אין לה מה לחפש בעצמאות וחבל שהיא לא תהיה ח"כ בקדנציה הבאה, הציבור מעריך את דעותיה ואומץ ליבה וישמח לראות אותה חוברת אליך בחזרה.גם הח"כ לשעבר מלכיאור הוא דמות רצויה.אמסלם רץ בעצמו.

כמה שאלות:
1. מה דעתך על חוסר אי השיוויון בנטל?
2.האם תתמכי בשכר מינימום לחיילים ותוספת לקרביים?
3.האם תחוקקי חוק שיוציא את חברות כוח-האדם מחוץ לחוק?
4.האם יהיה ייצוג לעולים?
4.התייחסותך לדרישות מפלגת דור האמת.
5.איך תפעלי להורדת יוקר המחייה ויוקר קניית דירה?

פרסום תגובה חדשה