שלי: "רואים כאן דפוס 'אבא שלי סידר לכם מיליארדים ואתם צריכים לממן אותי'"

9 בינואר, 2018
האזינו:
שלי שוחחה עם ניסים משעל, דרור רפאל וספי עובדיה ברדיו 103FM על הדברים שנחשפו בקלטת יאיר נתניהו שנחשפה אמש.

להאזנה לראיון המלא:

"שלי: בוקר טוב ספי, ניסים, דרור.

 

בתור גם חברת כנסת כבר ותיקה וגם אשת תקשורת ותיקה, התנהל פה ויכוח באולפן, האם נכון/ראוי לחשוף את יאיר נתניהו לביקורת תקשורתית?

שלי: חד משמעית כן. אין בכלל דילמה. שאלו אותי אנשים בתור עיתונאית לשעבר, בתור עיתונאית לא הייתי מהססת לרגע ומפרסמת את הקלטת.

מה הכי הפריע לך במה שראית?

שלי: מדובר בשילוב קטלני של דברים שיש להם קשר לסוגיות לאומיות וציבורית. לא מדובר בדמות שנחבאת אל הכלים כמו הבן שלי למשל, שלא מעוניין בשום חשיפה תקשורתית.

כמו הבן השני של נתניהו?

שלי: מדובר בבן אדם שייעץ לו במערכת הבחירות הוא מאוד חשוף, הוא חלק מהעולם הפוליטי של אביו. זה לא סוד.

לפני הגז, מה הפריע לך?

שלי: אני חייבת להגיד לכם הערה מקדימה. אני מעולם, לא כעיתונאית ולא כפוליטיקאית, לא מתחתי ביקורת על משפחתו של ראש הממשלה נתניהו, לא על שרה נתניהו ולא על הבנים שלו, זאת הפעם הראשונה בחיי שאני עושה את זה. שתבינו, זה באמת קו פרשת מים.

מה את חושבת שהתוכן שהיה שם בתוך הרכב, כשהוא לא ידע שהוא מוקלט יאיר נתניהו, מה התוכן שהקפיץ אותך? את חושבת שזה כל כך חשוב לפתוח עם זה מהדורת חדשות?

שלי: אפשר למיין את זה לכמה חלקים שכולם חמורים. הסוגיה הראשונה היא צריכת זנות, סוגיה שלא רק מגונה מבחינה מוסרית, בימים אלו אנחנו גם מצויים על סף חקיקה לאפליית לקוחות, חוק שתומכים בו גם הקואליציה וגם האופוזיציה והוא משום מה תקוע, ומי שתוקע אותו ככל הנראה הוא ראש הממשלה. מדובר בסוגיה ציבורית ממדרגה ראשונה. הסוגיה השנייה שהיא גם קרובה לליבי, היא סוגיית הגז. אנחנו חשופים בקלטת לבקיאות מדהימה של אותם הילדים שבועיים לפני אישור מתווה הגז.

את אומרת שראש הממשלה תוקע את החקיקה בנושא ההפללה של לקוחות זנות?

שלי: כן. כיוון שגם שרת המשפטים רוצה בחוק, וזה חוק ששותפות לו קואליציה ואופוזיציה, ויש עבורו כרגע רוב בכנסת.

למה שיתקע את החקיקה?

שלי: אין לי מושג, אני לא רוצה להיכנס לזה. אני רק יודעת שלו ראש הממשלה היה רוצה, החוק הזה היה עובר מחר. בלי לחץ ובלי תרגילים, ובהסכמה קואליציונית ואופוזיציונית. אני מכבדת שזאת סוגיה שעומדת על הפרק מבחינת סדרי היום של הכנסת. וסוגיה אחרת שבעיני היא דרמטית כמו שאתם יודעים, זאת סוגיית הגז הטבעי. דווקא כמי שבקיאה בזה, אני מבינה את רמת הבקיאות שלהם. הדבר הזה קורה שבועיים לפני אישורו של מתווה הגז. יאיר נתניהו זורק את הסכום של ה-20 מיליארד.

מה זה הסכום אבל? זה באמת הסכום הנכון?

שלי: כן. כשמחברים דבר לדבר ואת העלות של המתווה הזה לחברת החשמל...

את רוצה להגיד שראש הממשלה כאילו ידע על החברות?

שלי: במתווה הגז יש עוד דברים, הם בקיאים, הם מתעבים את מתווה שישנסקי, הם אומרים 'כאן אבא שלי דפק אותך' והוא אומר 'אבל הוא פיצה אתכם במתווה הגז', ואכן שישנסקי זה היה אחרי קרב גדול שבו הצלחנו להביא לידי זה שהם ישלמו איזה שהוא מס.

ואת לא רואה את זה כאיזה בדיחות שנאמרו שם.

שלי: מימון, הבן של מימון אומר לו 'רגע זה עוד לא סגור' ואז יאיר ממשיך להגיד לו כאילו זאת אמת מוחלטת, וגם אתם רואים כאן דפוס 'אבא שלי סידר לכם מיליארדים ואתם צריכים לממן אותי'. כל זה מבלי שהתחלתי לדבר על החפצת הנשים, המילים הגסות, המאבטח ורכב השרד".